Każdy dziś pragnie wyglądać oryginalnie i wyjątkowo. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się koszulki z nadrukami. Mowa tu oczywiście o nadrukach spersonalizowanych. Technika ta wciąż przynosi nowe możliwości, w tym także w zakresie produkcji ubrań z nadrukiem. Ciekawą propozycją jest digitalizacja, czyli przerobienie papierowego wzoru na wersję cyfrową.

Na czym polega digitalizacja?

Jak wspomniano, digitalizacja szablonów polega na zmianie wykroju papierowego na jego wersję cyfrową. Dzięki temu wzór można zapisać w formie pliku na komputerze. Cały proces odbywa się niezwykle dokładnie. Digitalizacja zapewnia zachowanie wszystkich linii, zarówno tych zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Poza tym uwzględnia wszystkie punkty oraz znaki technologiczne, które zawarte są w pierwotnej wersji szablonu. Digitalizacja realizowana jest za pomocą specjalistycznego sprzętu. Urządzenia wykorzystywane do digitalizacji szablonów potrafią m.in. bardzo dokładnie ściągać wzór. Dzięki temu możliwe jest zachowanie wysokiej jakości oraz jak najlepsze odwzorowanie pierwotnego szablonu. Poza tym procesie digitalizacji wykorzystuje się specjalne tablice do digitalizacji, zaawansowane skanery oraz aparaty służące do foto-digitalizacji. Wszystkie te urządzenia umożliwiają nie tylko przeniesienie pierwotnego wzoru, ale również jego późniejszą obróbkę. Oznacza to, że w razie potrzeby możliwe jest wprowadzenie określonych zmian w szablonie.

Przede wszystkim jakość

Digitalizacja szablonów - na czym polega?Profesjonalna digitalizacja szablonów charakteryzuje się przede wysoką jakością. Dlatego chcąc zlecić taką usługę kierować trzeba się przede wszystkim możliwościami technicznymi, jakie posiada firma oferująca taką usługę. Firma taka musi posiadać profesjonalny i nowoczesny sprzęt. Technologia bardzo szybko się zmienia. Dlatego profesjonalna firma zajmująca się digitalizacją musi na bieżąco śledzi wszelkie zmiany dotyczące możliwości digitalizacji i dostosowywać się do nich. Wszystko po to, aby przygotowywać jak najlepsze realizacje. Realizacje, które będą cechować się idealnym odwzorowaniem pierwotnego szablonu.

Dla kogo digitalizacja?

Digitalizacja szablonów do usługa kierowana przede wszystkim do branży odzieżowej. Daje ona producentom odzieży zupełnie nowe możliwości w zakresie tworzenia ubrań. Dzięki temu mogą oni oferować swoim klientom zdecydowanie ciekawszą ofertę. To także ciekawe rozwiązanie dla samych klientów. Daje im to możliwość zamówienie ubrań zupełnie innych niż wszystkie i oryginalnych. To skuteczny sposób na wyróżnienie się.