Gdy w sklepach pojawiają się ubrania na nowy sezon, czujemy potrzebę ich zakupu. Pora roku się zmienia, zmienić się także musi nasza odzież wierzchnia. Oczywiście nigdy nie jest tak, że nie mamy absolutnie nic na nadchodzący sezon. Zazwyczaj zostaje nam bardzo dużo ubrań, które kupiliśmy kilka lat wcześniej. Jednak wiele rzeczy trzeba zawsze uzupełnić. Między innymi czapki zimowe, szale czy też rękawiczki, bardzo szybko się zużywają. Czasem także gubią. Jest to zatem element naszej garderoby, który zazwyczaj wymieniamy każdego roku.

Idealna czapka na chłodniejsze dni

Wybór czapki na jesień i zimę, zazwyczaj wcale nie jest łatwy. Przede wszystkim musimy brać pod uwagę fakt, że temperatury obu pór roku są bardzo odmienne. Jesienią zazwyczaj wystarcza nam cienka czapka, która zakrywa uszy. Zimą natomiast nawet bardzo gruba i wełniana, nie chroni nas przed zimnem. Czasem chłód i tak dostaje się pod nią. Zatem czapki zimowe choć przeznaczone właśnie na tą porę roku, nie zawsze spełniają nasze oczekiwania. W sklepie zatem warto sobie ją przymierzyć, pochodzić w niej chwilę i ocenić, czy faktycznie nie przepuszcza ona powietrza.

czapki zimoweTanie uzupełnianie garderoby

Takie uzupełnianie garderoby i kupowanie rzeczy na nowy sezon, oczywiście jest dla nas bardzo przyjemne. Musimy jednak zdawać sobie także sprawę z tego, że jest to niezwykle kosztowne. Jeśli chcielibyśmy zakupić ubrania z popularnych sieciówek, ceny mogą nas naprawdę zaskoczyć. Jeśli nie ma na jakieś ubrania promocji, zazwyczaj nie opłaca się ich kupować. Kilkaset złotych mogłyby nas kosztować nawet dwa, maksymalnie trzy ciuchy. Dlatego lepiej jest myśleć o tym wszystkim z pewnym wyprzedzeniem. Każdego roku po zakończonym sezonie, w sklepach są ogromne wyprzedaże. Wszystkim bowiem zależy na tym, by pozbyć się starych kolekcji. To właśnie wtedy jest okazja na to, by naprawdę uzupełnić swoją garderobę. Oczywiście gdy wielkimi krokami zbliża się lato może nam się wydawać, że na dany moment taki zakup tak naprawdę jest bez sensu. Jeśli jednak lepiej przeanalizujemy tą sytuację to dostrzeżemy, że to naprawdę ogromna oszczędność. Szczególnie jeśli zdecydujemy się na zakup jakiegoś płaszcza i kurtki, które w sezonie są naprawdę drogie.

Kupowanie ubrań z drugiej ręki

Oczywiście jeśli nie udało nam się zakupić nic ciekawego na wyprzedaży, warto kupić również niektóre rzeczy z tzw. drugiej ręki. Możemy pójść chociażby do sklepu z odzieżą używaną, gdzie znajdziemy naprawdę mnóstwo różnego rodzaju perełek. Również na popularnych platformach sprzedażowych znajdziemy ubrania, które są praktycznie nowe, a ich ceny naprawdę zachęcają do zakupu.