Wszyscy doświadczeni narciarze noszą gogle, a każdy prawdziwy górołaz podczas zimowego trekkingu chroni swoje oczy. Zaprawieni turyści doskonale wiedzą, że na dużych wysokościach czyha zagrożenie rzadkie, ale realne – śnieżna ślepota. I właśnie przed nią mogą chronić okulary Julbo. Z dalszej części tekstu dowiesz się więcej na temat gogli i innych akcesoriów dedykowanych górskim wyprawom.

Dlaczego warto wyposażyć się w okulary Julbo przed wyprawą?

Osoby niedoświadczone patrząc na zdjęcia z wypraw mogą pomyśleć, że gogle to jakaś forma ekskluzywnej turystycznej mody. Co by nie mówić, okulary stworzone z myślą o górach rzeczywiście wyglądają ładnie. Są profilowane i idealnie dopasowują się do kształtu czaszki. Do tego często mają tęczowe albo lustrzane szkła. To nie jest jednak żadnego rodzaju moda. Takie okulary warto kupić, aby ochronić swój wzrok. Promieniowanie ultrafioletowe wzrasta o mniej więcej siedem procent wraz z każdym kilometrem wysokości. Do tego potęgowane jest przez śnieg i lód, które w tym wypadku działają jak zwierciadło. Takie warunki zwiększają ryzyko śnieżnej ślepoty. Nawet jednak jeśli do niej nie dojdzie, warto pamiętać o tym, że światło UV nie jest dla nas zdrowe i może mieć negatywne skutki. Aby uchronić swoje oczy, warto przed wyprawą kupić parę okularów Julbo. Marka specjalizuje się właśnie w produkowaniu okularów stworzonych z myślą o górskich wyprawach. Pierwszą parę szkieł wyprodukowała już w roku 1888 i od tamtej pory nieustannie dopracowuje swoją technologię.

Jak ochronić swoje oczy podczas wyprawy w góry?Szeroka gama okularów Julbo

Ponad 140 lat tradycji to kawał czasu. Nic więc dziwnego, że w ofercie Julbo znajdziemy bogatą ofertę okularów:

  • gogle narciarskie – Julbo w swoich goglach stosuje soczewki fotochromowe. Kiedy nie jest to koniecznie, nie blokują dostępu światła. Gdy jednak zwiększa się ilość promieniowania UV, zostają aktywowane pigmenty fotochromowe, które zapewniają ochronę. Marka szczyci się też tym, że jej gogle mają wąską ramę, która nie zawęża pola widzenia,
  • górskie okulary Julbo – producent oferuje szeroką gamę ochrony przeznaczonej dla alpinistów i wspinaczy. Te okulary zapewniają zabezpieczenie przed promieniowaniem oraz często zawierają klapki boczne. Modele stworzone z myślą o wspinaczce i dalekich wyprawach są wytrzymałe, a jednocześnie dają się łatwo założyć w połączeniu z czapką czy hełmem,
  • inne okulary słoneczne – najlepszą ochronę swoim oczom chciałby zapewnić właściwie każdy. Dlatego marka Julbo posiada w swojej ofercie szereg okularów, które nie zostały zaprojektowane z myślą o górach. Oferuje też gogle dedykowane rowerzystom oraz innym sportowcom.