Planując udział w jakiejś większej imprezie dobrze jest wcześniej poświęcić chwilę uwagi, aby wymyślić w co się ubierzemy. Należy zrobić to w takim czasie, żeby w razie potrzeby móc spokojnie zmienić lub wyczyścić sukienkę, dokupić dodatki albo przygotować buty. Warto skupić się na obuwiach, one bowiem są najważniejsze, w nich spędzimy dłuższy czas i jeśli okażą się niewygodne to zepsują nam humor na cały wieczór. Nowe szpilki mogą wymagać dużo uwagi i nie powinny leżeć w pudełku, nie ruszane aż do wielkiego dnia.

Nowe czy stare buty?

nowe szpilki ze sklepu Gemre

Zabiegi kosmetyczne oraz odpowiedni ubiór mają zapewnić nam dobre samopoczucie i piękny wygląd, tak ważne podczas każdej gali. Dobrze, aby każdy element stylizacji był do siebie dopasowany i czysty, niezniszczony. Dlatego też, jeśli nie mamy pasujących butów lub te, które posiadamy nie prezentują się najlepiej powinnyśmy zainwestować w nowe szpilki ze sklepu ze sklepu Gemre. Zakupów nie można odkładać na ostatnią chwilę,  powinny być one przemyślane, a przede wszystkim buty muszą być dokładnie w naszym rozmiarze.

Czas przygotować szpilki

Nowe szpilki ze sklepu Gemre

dobrze jest sprawdzić i w razie potrzeby nieco dopasować do stopy. Każdy człowiek ma nieco inną stopę i inaczej chodzi, o ile w większości butów nie ma to znaczenia, to w przypadku szpilek mała różnica może spowodować duży ból. Nowe obuwie ubieramy w domy i chodzimy w nich tak długo, jak to możliwe. Jeśli wybieramy się w nich gdzieś, gdzie można tańczyć dobrze będzie spróbować wykonać kilka kroków tanecznych. Jeżeli po tym wszystkim nie bolą nas stopy, a nowe szpilki ze sklepu są wygodne to możemy spokojnie założyć je na imprezę. W innym przypadku warto spróbować nieco rozbić buty zamiast oddawać je do sklepu i szukać następnych.

Za małe czy za duże?

Zanim przeprowadzimy którykolwiek z zabiegów dobrze sprawdzić z jakiego materiału są wykonane szpilki. Skóra i zamsz powinny bez problemu dopasować się do stopy, sztuczne materiały mogą zachowywać się różnie. Aby rozbić buty należy najpierw zmiękczyć materiał, a później go rozciągnąć. Do zmiękczenia można uczyć specjalnego środka, pary wodnej, ciepłego powietrza z suszarki do włosów lub wody. Każdy z wspomnianych należy zastosować wewnątrz buta, a następnie wsunąć stopę w grubej skarpecie i pochodzić dłuższą chwilę. W razie niezadowalających efektów zabieg można powtórzyć. W przypadku za dużych butów najlepiej zastosować wkładki lub zapiętki zmniejszające. Jeśli sami boimy się eksperymentować lub nie możemy sobie poradzić z niewygodnymi szpilkami można udać się do szewca, który za niewielkie pieniądze pomoże nam dopasować buta do stopy.