Każdy doskonale wie jak wygląda arbuz, jak smakuje oraz jak pachnie arbuz. Jest to niezwykle soczysty owoc, który kojarzy nam się z latem, wakacjami oraz wysokimi temperaturami. Mało jednak wiemy o siewie arbuza. Warto zatem dowiedzieć się nieco więcej.

Nie tylko twarde pestki

Nasiona arbuza nie powinny nam się jedynie kojarzyć z twardymi pestkami, które spotykamy gdy rozkoszujemy się tym jakże soczystym owocem. Siewny materiał arbuza jest w zasadzie prawdziwym rarytasem. Dzięki nasionom wysokiej jakości od dobrego producenta możemy liczyć na przepyszne, dorodne oraz egzotyczne owoce.

W Polsce arbuza nazywano kawonem. Znany był z naprawdę ogromnych oraz kulistych czy też jajowatych owoców, które wypełnione były soczystym, smacznym, słodkim oraz kruchym miąższe. Jest on poprzetykamy dosyć dużymi, gładkimi oraz także jajowatymi nasionami, które są z kolei brązowe, szarawe czy też czarne. Mniej więcej osiągają ono średnio jakieś 6 do 8 milimetrów długości. Materiał siewny kawona dobrej jakości powinien być wyrównany pod względem samej suchości, wielkości, pleśni, przebarwień, wolny od uszkodzeń jak i także nasion innych roślin, zanieczyszczeń innego typu czy też piasku.

Gdzie je możemy kupić?

Nasiona arbuza wydają się egzotycznym produktem jak i także produktem trudno dostępnym w naszym kraju. Oferowane są jednak w rosnącym stale wyborze odmian. Wśród nich znaleźć możemy plenne mieszańce oraz także odmiany specjalnie wyselekcjonowane w Polsce. Są one przystosowane świetnie do naszego klimatu. Siewny materiał jest oznaczony zawsze logiem konkretnego producenta. Można go kupić w bardzo dobrze zaopatrzonym ogrodniczym sklepie. Świetnym wyborem jest sklep Sadowniczy.pl, zakupy internetowe otwierają zarówno przed zaawansowanym ogrodnikiem jak i także przed hobbystą bardzo szerokie możliwości. Możemy nasiona arbuza zakupić bez wychodzenia z mieszkania. Co więcej wysyłkę otrzymamy prosto do domu.

Najczęściej nasiona oraz inne rośliny w sklepie tym możemy kupić w cenie nieco niższe, a niżeli w ogrodniczym sklepie. Jednak musimy się nauczyć odróżniać sprzedawców naprawdę godnych zaufania od tych, którzy po prostu są nieuczciwi. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na opisy ofert. Powinny zawierać naprawdę szczegółowe informacje na temat gramatury samego nasiona arbuza, a więc ilości samego materiału w paczce. Mało kto pomyślałby o arbuzie we własnym ogrodzie, a okazuje się, że jak najbardziej możliwe oraz do osiągnięcia.