Właściwe akcesoria plastyczne dają każdemu artyście swobodę realizacji swoich wizji. Liczbę opcji w zestawie tych narzędzi ogranicza właściwie wyłącznie wyobraźnia. Oto najpopularniejsze narzędzia, które powinien posiadać każdy artysta. Warto wziąć je pod uwagę, jeśli przygotowujemy się do skonfigurowania własnego obszaru roboczego. Zawsze trzeba wybrać co najmniej kilka narzędzi do tworzenia grafiki, niezależnie od tego, czy chcemy tworzyć nowe dzieła wyłącznie za pomocą najlepszych ołówków, czy po prostu pracować nad technikami malowania.

Ołówki

Najpopularniejsze chyba artykuły plastyczne. Ołówki świetnie nadają się do szkicowania i są niezbędnym narzędziem artystycznym dla każdego twórcy. Zawsze warto mieć pod ręką zestaw różnorodnych ołówków.

Gumki

Podobnie jak ołówki, żadna stacja robocza artysty nie będzie kompletna bez gumek. Ta plastyczna szpachlówka usunie grafit z większości powierzchni i dlatego jest niezbędnym narzędziem.

Cienkopisy

Niektórzy artyści lubią pracować z cienkopisami. Aby uczynić je przydatnym elementem kolekcji narzędzi, trzeba nabyć stosunkowo dużą ich liczbę. Potrzebny jest jak najszerszy wybór kolorów i grubości.

Szkicowniki

Niezależnie od tego, czy pracujemy nad dziełem związanym ze swoim portfolio artystycznym, czy z nowym projektem logo, szkicownik jest niezwykle przydatnym artykułem plastycznym. Jego wszechstronność i przydatność w wielu sytuacjach sprawia, że jest podstawowym akcesorium większości artystów.. akcesoria plastyczne

Płótno

Czyste płótno to punkt wyjściowy każdego następnego arcydzieła. Tablice płócienne można kupić gotowe lub wykonane na zamówienie w większości sklepów oferujących artykuły plastyczne.

Podpórka

Podpórka malarska jest kijem z miękką skórą lub wyściełaną główką, używaną przez malarzy do podtrzymywania ręki trzymającej pędzel. Są one szeroko dostępne w sklepach artystycznych, ale zdarza się, że artyści wykonują własne.

Akryle

Wszechstronne, wyraziste i niedrogie farby akrylowe dają artyście ogromne możliwości – można nimi malować niemal na wszystkim.

Farby olejne

Kolejne z bardzo popularnych farb. Cechują się trwałością i możliwością różnorodnego wykorzystania. W sklepach artystycznych można dostać szeroką ich gamę, od farb tradycyjnych, przez szybkoschnące i mieszalne z wodą.

Pędzle

Wybór pędzli do następnej pracy nie zawsze jest łatwą decyzją. W końcu różne efekty wymagają różnych narzędzi, więc może być trudno wiedzieć, którego użyć. Mimo wszystko, im bogatszy ich wybór, tym większe możliwości artysty.