Na rynku dostępnych jest wiele modeli biustonoszy. Wśród nich jest i model typu minimizer. Charakteryzuje się tym, iż jego celem jest zmniejszenie optycznie piersi. Jest to zatem dobry wybór dla pań o obfitym biuście, które chcą go optycznie zmniejszyć z powodów estetycznych lub zdrowotnych. Co warto wiedzieć o tym modelu biustonosza i kiedy warto po niego sięgnąć?

Dla kogo minimizer?

Wiele kobiet posiada duży biust, ale nie wszystkie są z tego zadowolone. Biustonosz minimizer przeznaczony jest właśnie dla tej grupy pań. Duży biust może być bowiem przyczyną wielu problemów i niedogodności. Mowa tu choćby o bólach kręgosłupa, trudnościach z dopasowaniem ubrań czy choćby sam ciężar. Biustonosz typu minimizer skutecznie rozwiązuje te problemy. Posiada on bowiem specjalną konstrukcję, dzięki której biust staje się optycznie zmniejszony oraz spłaszczony. Stanik ten świetnie sprawdzi się przede wszystkim w przypadku piersi zbudowanych w dużej mierze z tkani tłuszczowej. Takie piersi są miękkie i plastyczne.

Biustonosz minimizer – czym jest i komu poleca się jego noszenie?Sposób działania minimizera

Biustonosz minimizer produkowany jest z elastycznych i miękkich materiałów. Dzięki temu bardzo dobrze rozkłada tkankę piersiową. Biust jest nieco podniesiony, a jego kształt podkreślony. Dzięki temu sylwetka optycznie wygląda na dużo smuklejszą. Odpowiednio rozłożona tkanka piersiowa wpływa także na to, że biust staje się optycznie mniejszy. Jeśli biustonosz jest prawidłowo dobrany i założony to biust może wyglądać nawet na o 1 - 2 rozmiary mniejszy. Nie może zatem dziwić, że minimizer cieszy się tak dużą popularnością wśród pań o obfitym biuście. Wiele z nich wskazuje na to, iż różnica w porównaniu z innymi biustonoszami widoczna jest od razu. Uwagę zwracają także ramiączka w minimizerze. Są one odpowiednio szerokie, dzięki czemu bardzo dobrze podtrzymują ciężar biustu. Co ważne, ramiączka nie wrzynają się w skórę na ramionach.

Minimizer i jego zalety

Podstawową i najważniejszą zaletą biustonosza typu minimizer jest to, iż optycznie zmniejsza obwód biustu. To skutecznie rozwiązuje problem wielu kobiet z obfitym biustem polegający na trudności w doborze ubrań. Biustonosz minimizer wpływa nie tylko na walory estetyczne. Jest to również rozwiązanie prozdrowotne. Stanik ten bardzo dobrze unosi i podtrzymuje biust, a dzięki temu odciążone są mięśnie kręgosłupa. Każda kobieta posiadająca duży biust doskonale wie jak w takim przypadku ważny się dobór odpowiedniego biustonosza. Takiego, który wymodeluje sylwetkę i zapewni odpowiedni komfort. Minimizer spełnia wszystkie te kryteria.