Do zrealizowania przedłużania rzęs potrzebne jest wiele różnych produktów. Przede wszystkim należy pamiętać, że produkty do przedłużania rzęs muszą być odpowiedniej jakości, aby zabieg przedłużania rzęs był zrealizowany na odpowiednim poziomie.

Co należy mieć, aby móc wykonać przedłużanie rzęs?

Aby móc zrealizować zabieg przedłużania rzęs należy wyposażyć się w zestaw startowy do przedłużania rzęs, w skład którego przeważnie wchodzą  takie produkty  jak:

  • Pęsety - Dobrze dobrana pęseta do rzęs powinna być lekka, estetycznie wykonana oraz powinna posiadać precyzyjną część styczną. W zależności od metody przedłużania rzęs pęseta powinna mieć różny kształt.
  • Produkt do separacji rzęs - Produktów tego rodzaju na rynku jest bardzo wiele, do najbardziej popularnych rozwiązań zaliczają się płatki kolagenowe oraz taśmy piankowe. Produkty tego rodzaju są niezbędne ponieważ bez odseparowania rzęs górnych i dolnych nie da się przeprowadzić zabiegu przedłużania rzęs.
  • Cleaner - Jest to preparat, którego zadaniem jest odtłuszczenie rzęs oraz ich oczyszczenie. Odpowiednie zastosowanie tego rodzaju preparatu ma bardzo duży wpływ na jakość wykonanego zabiegu.
  • Primer - Preparat, którego zadaniem jest zwiększenie przyczepności rzęs.
  • Szczoteczki - Specjalnie dostosowane szczoteczki, które służą do rozczesywania rzęs po wykonanym zabiegu.
  • Profesjonalny klej do rzęs - Są to specjalne kleje cyjanoakrylowe w kolorze czarnym. Wybierając konkretny rodzaj kleju trzeba zwrócić uwagę na tempo pracy oraz temperaturę, która panuje w pomieszczeniu podczas pracy.
  • Rzęsy - Jest to oczywiście najważniejszy produkt potrzebny do realizacji przedłużania rzęs. Warto zwrócić uwagę na odpowiednią ilość skrętów, grubość oraz długość. Należy zwrócić uwagę na odpowiedni dobór w stosunku do naturalnych rzęs. Muszą się odpowiednio wpasowywać.
  • Aplikatory bezwłókienkowe - Są to specjalne aplikatory wyposażone w bardzo małą główkę, która nie powinna pochłaniać wilgoci. Dzięki tym aplikatorom możliwe jest bardzo dokładne nałożenie Primera czy też Cleanera.

Jakość

Kupując tego rodzaju produkty do przedłużania rzęs należy zwrócić także uwagę na ich jakość. Chcąc osiągnąć najlepsze rezultaty nie można stosować środków najniższej jakości. W większości przypadków lepsze produkty niestety będą kosztowały więcej. Jednak jakość kosztuje i należy się z tym liczyć kupując produkty do przedłużania rzęs.