Wszyscy o nim słyszeli, lecz do końca nie wszyscy wiedzą czym dokładnie jest. Kwas hialuronowy to substancja powszechnie nazywana ,,eliksirem młodości’’. Stosuje się ją bardzo często w licznych zabiegach odmładzających, zazwyczaj w gabinecie medycyny estetycznej. Niewielu jednak wie, że kwas hialuronowy służy również do leczenia chorób w tym nowotworowych. O czym jeszcze powinniśmy wiedzieć na temat tej niesamowitej substancji? Naszym zdaniem najwięcej jak się da.

Kwas hialuronowy z punktu widzenia biologii

Substancję, którą wszyscy znamy pod nazwą kwasu hialuronowego spotkać można naturalnie w każdym organizmie człowieka. Zaskoczeni? Jest to sól sodowa, która w największym stężeniu występuje w skórze, w mazi, która pokrywa nasze stawy oraz w ciele szklistym oka. Jest to również składnik płynów ustrojowych i tkanki łącznej. Stanowi również element strukturalny ścian naczyń krwionośnych.

Funkcja popularnego kwasu

Kwas hialuronowy, który naturalnie występuje w organizmie człowieka codziennie traci swoją objętość, nawet 30%. Podczas zanikania kwasu i jego rozpadu tworzy się kolejny, który wypełnia lukę po stracie tego pierwszego. Ten proces odbywa się u wszystkich osób młodych, natomiast z wiekiem naturalny kwas zanika i w jego miejsce nie jest zastępowany żaden inny. Dochodzi do degeneracji tkanek, w których się znajduje, przez co skóra staję się miękka i mało elastyczna.

Zastosowanie w kosmetyce

Inaczej hialuronian, który posiada duże zdolności do wiązania wody często można spotkać w licznych kosmetykach jak kremy czy balsamy do skóry. Kwas hialuronowy Szczecin najczęściej jednak wykorzystuje się w gabinecie medycyny estetycznej. Substancje wstrzykuje się w głąb naskórka, co powoduje wypełnienie zapadniętych powierzchni skóry. Jest to z jednych najlepszych sposobów na zniwelowanie większych uszkodzeń naskórka. Sprawdza się również do wypełniania zmarszczek i z tego względu kwas hialuronowy jest tak popularny.

Trwałość zabiegów

Kwas hialuronowy Szczecin to powszechnie wykonywany zabieg, który pokochało większość kobiet na całym świecie. Dzięki jego naturalnym zdolnościom do wiązania wody podskórnej, każda starsza osoba borykająca się ze zmarszczkami może skutecznie odmłodzić oraz upiększyć swoją skórę. Trwałość kwasu niestety nie jest wieczna, ponieważ jak ten naturalny kwas w organizmie ulega rozpadowi. Z tego względu efekt wypełnienia zmarszczek utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy, w zależności od podanego preparatu. Należy zatem pamiętać, że efekt może być spektakularny, lecz niestety nie na długo. Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://esteticon.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/kwas-hialuronowy-wypelnianie-zmarszczek