Zasada jest prosta. W poszukiwaniu butów na wesele, tak jak sukienki ślubnej, punktem wyjścia jest posiadana figura. Na szczupłej nodze masywne obuwie zaburzy naturalne proporcje, subtelny pantofelek na tęgiej stopie będzie wyglądał ... co najmniej komicznie. Ogólnie rzecz biorąc, obcasy w kształcie słupka stanowią idealną propozycję dla pań o pulchnej nodze, cieniutkie szpileczki zarezerwowane są dla przedstawicielek płci pięknej, które natura obdarzyła szczupłymi łydkami.

Buty na wesele? Tylko na wysokim obcasie!

wesele butyWiele pań nie wyobraża sobie innej propozycji obuwia ślubnego jak tego na wysokim obcasie. I nie ma się co dziwić. Taki fason nie tylko optycznie wydłuża nogi, ale również sprawia, że sylwetka wypada na szczuplejszą niż jest w rzeczywistości. W szczególności, jeśli będą posiadały czubek w szpic. Te o zaokrąglonym nosku nieco skracają stopę. Są jednak dobrym wyborem, kiedy nosimy duży rozmiar butów. W przypadku obuwia ślubnego nie bez znaczenia pozostaje rodzaj obcasa. Tradycyjne szpilki na cienkim obcasie polecane są wyłącznie dla szczupłych pań. Założone przez nieco pulchniejsze kobiety, spotęgują efekt posiadania niechcianych kilogramów. W takiej sytuacji polecane są buty na słupku lub koturnie, które wyrównają proporcje sylwetki, zachowując stylistyczną spójność.

Koturn jako alternatywa dla szpilki

Buty na wesele nie muszą występować wyłącznie pod postacią szpilek. Coraz więcej pań decyduje się na modele na koturnie, które nie tylko zaspokoją nasze oczekiwania pod względem komfortu i wygody poruszania się, ale również dopasowania do kreacji. Co więcej, takie rozwiązanie warto również wziąć pod uwagę, jeśli na co dzień nie chodzimy w wysokich obcasach. Nieprzyzwyczajona do takiego obuwia stopa, może spłatać nam figla. A w końcu dzień ślubu to wyjątkowa chwila i jakiekolwiek niemiłe niespodzianki nie są wskazane.

Niski obcas? Czemu nie?

Kto powiedział, że buty na wesele muszą być wysokie? To komfort i wygoda pani młodej jest najważniejsza, a nie zmieniające się trendy ślubne. Jeśli zatem nie należymy do kręgu osób, które fascynują się horrendalnie wysokimi szpilkami, obuwie na 3-4 centymetrowym podwyższeniu będzie stanowiło bezpieczną i zarazem efektowną propozycję, za którą stopy będą dozgonnie wdzięczne. Jedyne, o czym tylko należy w takiej sytuacji pamiętać to wybór modelu pozbawionego wiązań i pasków wokoło kostki, które optycznie skrócą nogi. Do tego sukienka kończąca się nad kolanem i stylizacja na nocną zabawę gotowa!