Statystyka ta może okazać się nieco szokująca, ale aż 25% użytkowników smartfonów nie używa etui. Dlaczego ci śmiałkowie podejmują tak duże ryzyko? Najważniejsze podawane przez nich powody to: - obudowa sprawia, że telefon staje się nieporęczny - dany telefon lepiej wygląda bez etui - etui są zbyt drogie - nie martwienie się o upuszczenie smartfona Chociaż wszystkie te powody są ważne i mają jakiś sens, wydaje się jednak nieco ryzykowne pozostawianie losu swojego telefonu przypadkowi. To prawda, że smartfony stają się coraz bardziej wytrzymałe, ale jednocześnie stają się również coraz droższe. Już choćby ten fakt jest dobrym powodem do tego, aby rozpatrzyć zakup dobrego pokrowca. Etui Samsung Galaxy a5 2017, iPhone X czy Samsung Galaxy S9 to gadżet, w który warto zainwestować chociażby dlatego, że to naprawdę doskonałe telefony, ale ich ceny to wciąż grube setki złotych. Taką inwestycję należy dobrze chronić. Oto cztery powody, dla których warto kupić etui na telefon.

Lepsza ochrona przed upadkiem

telefon Samsung

Jest to prawdopodobnie najbardziej oczywisty powód korzystania z obudowy telefonu. Wiele osób upuszcza telefon raz na tydzień lub nawet codziennie. Czy ekran telefonu będzie całkowicie odporny, jeżeli założymy etui na swojego smartfona? Oczywiście, że nie, ale uszkodzenie go jest zdecydowanie mniej prawdopodobne. Dodanie do telefonu osłony ekranu ze szkła hartowanego może jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko pękania. Obudowy zostały zaprojektowane tak, aby pochłaniać siłę uderzenia o ziemię. Sztywne, twarde etui najsłabiej chroni telefon, ponieważ słabiej amortyzuje uderzenie. Miękkie pokrowce są bardziej elastyczne, dzięki czemu mogą lepiej absorbować uderzenia. Najlepsze są za to obudowy hybrydowe, które łączą w sobie elementy sztywne i miękkie. Warto wybierać obudowy specjalnie dopasowane do danego modelu smartfona. Etui Samsung Galaxy a5 2017, które można wybrać na tej stronie https://mobiwear.pl/pol_m_Etui-na-telefon_Samsung_Samsung-A5-2017-301.html znacznie lepiej ochroni dany model niż produkt bardziej uniwersalny.

Stylowe akcesorium

Wiele osób uważa obudowę telefonu za rozszerzenie swojego osobistego stylu. Niezależnie od tego, czy preferujemy etui z uroczymi postaciami, gładkie i nowoczesne, eleganckie i stylowe czy też takie z logo naszej ulubionej drużyny piłkarskiej, w sklepach zawsze znajdziemy coś dla siebie. Dzięki tym wszystkim opcjom można chronić swój telefon i jednocześnie podkreślić swój styl.

Brak ubezpieczenia

Jeśli nie zdecydujemy się na zakup ubezpieczenia telefonicznego, to absolutnie należy zakupić etui. Samsung Galaxy a5 2017 i inne telefony z wyższej półki są wytrzymałe, ale mają przecież swoje granice. Ostatnią rzeczą, którą chcemy zobaczyć, jest to, jak nasz niezbędny przecież telefon wyślizguje się z rąk i uderza w chodnik. Jeżeli zostanie zniszczony, a nie był wcześniej ubezpieczony – to koniec pieśni. Jeżeli więc ubezpieczenie z jakiegoś powodu nie jest możliwe, etui staje się zakupem obowiązkowym.