W osiemnastym i dziewiętnastym wieku w medycynie nastąpiła znaczna zmiana – lekarze i naukowcy zaczęli masowo odwracać się od preparatów medycznych i kosmetycznych pochodzenia naturalnego. Na piedestał wyniesiono chemię i farmakologię w głębokim przekonaniu, że myśl i geniusz ludzki po prostu muszą górować nad losową naturą przyrody. Oczywiście, w wielu przypadkach miało to jakieś pokrycie w rzeczywistości i wynaleziono wiele leków oraz terapii skutecznie zwalczających niezliczone choroby. Jednak, niejako przy okazji, dostało się również bardzo mocno branży kosmetycznej, która niemal w całości została przeniesiona do świata syntetycznego. Jak się okazuje, akurat w tej branży natura jest niezrównana – dlatego z szeroko otwartymi ramionami nalezy witać ostatnie trendy, w których masowo odchodzi się od kosmetyków syntetycznych na rzecz tych wykonanych ze składników naturalnych. Niejedna drogeria – online czy też stacjonarna, oferuje obecnie bogaty wybór środków przygotowanych z naturalnych olejków, wosków, miodu, ziół i tym podobnych materiałów. To bardzo zdrowa moda, a powodów ku temu jest wiele.

Łagodne dla skóry

Kosmetyki pochodzenia naturalnego są bardzo łagodne. Nawet osoby, które nie mają wrażliwej skóry, mogą mieć problemy z chemicznymi kosmetykami. Mogą one wysuszać skórę, wywoływać jej swędzenie i zaczerwienienie, a nawet stać się przyczyną poważniejszych problemów zdrowotnych. Ci, którzy cierpią na wypryski i różne rodzaje zapalenia skóry, są szczególnie podatni na podrażnienia.

Naturalne składniki organiczne są natomiast wyjątkowo delikatne dla każdej skóry. Zapobiega to powstawaniu podrażnień i pozwala osobom nawet o wrażliwej i delikatnej skórze cieszyć się dobrej jakości kosmetykami.

Kosmetyki organiczne odżywiają skórę

Podobnie jak wiele innych produktów wykonanych ze składników, które są organiczne, naturalne kosmetyki mogą zapewnić skórze dodatkowe odżywienie. Składniki takie jak witamina E, oczar wirginijski, olej kokosowy, oliwa z oliwek, olej palmowy i olej rycynowy są powszechnie stosowane w takich kosmetykach, a niejedna drogeria online ma w swojej ofercie nawet ekstrakty tych wyciągów. Te składniki są dobrze znane nie tylko ze względu na łagodzące dla skóry działanie, ale również tego, że są pełne antyoksydantów. Mogą one pomóc w zapobieganiu wczesnym oznakom starzenia się lub po prostu pomagać zachować zdrowy wygląd.

Kosmetyki organiczne nie postarzają skóry

Niemal każda drogeria online postawiła na naturalne kosmetyki jeszcze z jednego prostego powodu – środki tego typu nie są inwazyjne dla skóry.

Regularne kosmetyki zawierają wiele różnych składników, w tym chemikalia, wypełniacze, konserwanty i sztuczne kolory. Chociaż nie każdy może być uczulony na te rzeczy, stosowanie ich na skórę może spowodować jej szybsze starzenie się.

Artykuł powstał we współpracy z You1.pl