Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas wielkimi krokami. Jest to czas magiczny. Czas który spędzamy w gronie najbliższych. Czas kiedy kultywujemy takie wartości jak rodzina, tradycja i miłość. Boże Narodzenie to dni pachnące goździkami i pomarańczami, kiedy w tle słychać dźwięk cicho płynących kolęd. Jest to również czas prezentów. Pragniemy dać naszym najbliższym podarek, który będzie nie tylko zwykłym przedmiotem ale dopełnieniem magii Świąt i pokazaniem, że obdarowywany jest dla nas kimś ważnym.

W zalewie niepotrzebnej ilości gadżetów, ubrań, przyrządów, zabawek, chcielibyśmy wybrać coś wyjątkowego i trochę mniej komercyjnego.

Może rękodzieło?

PrezentRęcznie robione przedmioty mają w sobie duszę i każdy z nich jest niepowtarzalny. Są zatem doskonałym prezentem, zwłaszcza jeżeli chcemy pokazać komuś, że jest dla nas ważny. Do wyboru mamy cały wachlarz możliwości: ceramika, malarstwo, decoupage, krawiectwo i wiele innych. W Internecie możemy znaleźć wielu lokalnych artystów sprzedających swoje przedmioty. Możemy ich szukać na aukcjach internetowych lub na stronach, które zrzeszają wielu projektantów.

Szeroki asortyment produktów rękodzielniczych z jednej strony daje nam duże pole do wyboru, z drugiej jednak może wprowadzić w zakłopotanie. Co wybrać? Jak trafić w gust osoby obdarowywanej nie wydając przy tym fortuny?

Dziedziny typu malarstwo mogą być dosyć ryzykownym i kosztownym wyborem. Najlepiej postawić na coś bardziej uniwersalnego jak ceramika lub decoupage. Przedmioty wykonane w tych technikach mogą być ciekawym gadżetem lub stanowić dekoracyjny element wystroju wnętrza. Przy okazji, spokojnie można znaleźć artystów sprzedających decoupage lub ceramikę w całkiem przyzwoitych cenach.

Może samodzielnie wykonać prezent?

Jeżeli pragniemy podarować komuś bardzo osobisty prezent, to nie znajdziemy niczego bardziej wyjątkowego niż przedmiot stworzony samodzielnie. W tej kwestii chyba najlepiej sprawdzi się decoupage. Technika ta jest stosunkowo prosta i mało kosztowna. Co najważniejsze, nie wymaga specjalistycznego sprzętu i każdy jest w stanie się jej nauczyć. Przedmioty ozdobione za pomocą decoupage są uniwersalne i powinny spodobać się każdemu.

Oczywiście nie każdy z nas jest artystą ale prosty prezent może zrobić każdy. Najważniejsze, że z sercem.