W tym artykule zastanowimy się, co zrobić w przypadku, gdy wyświetlacz LCD w naszym iphone’ie ulegnie zniszczeniu, co jak wszyscy doskonale wiemy, jest bardzo częstą przypadłością w przypadku smartfonów. Istnieje ogólne przeświadczenie, że wymiana wyświetlacza w urządzeniu z nadgryzionym jabłuszkiem to bardzo kosztowna sprawa, dlatego lepiej trzymać je pewnie w dłoni. Istotnie w tym przypadku wymieniając wyświetlacz do iphone, wysokość ceny będzie wprost proporcjonalna do tej, jaką zapłaciliśmy przy zakupie sprzętu. Jednak, jeżeli przydarzył nam się taki niefortunny wypadek, nie należy popadać w lament, ponieważ istnieje kilka sposobów na wymienne wyświetlacza do iphone tańszym kosztem.

Kiedy można oddać telefon na gwarancji?

Jeśli chodzi już o same koszty takiego zabiegu, czyli mamy tutaj na myśli cenę nowej części + wymiany, to jest ona uzależniona od kilku czynników. Sytuacja jest można by powiedzieć perfekcyjna, jeżeli telefon posiadamy na gwarancji, a ekran trzeba wymienić, ponieważ po prostu przestał działać. Wtedy oddajemy telefon do autoryzowanego serwisu i istnieje spore prawdopodobieństwo, że wyświetlacz do iphone zostanie wymieniony na warunkach tejże gwarancji. Najczęściej jednak LCD trzeba wymienić z powodu zbicia, które to powstaje na skutek upadku, bądź przyciśnięcia telefonu. Takiego rozwoju wypadków niestety gwarancja nie obejmuje, co wiąże się z faktem, że to użytkownik będzie musiał pokryć wszystkie koszty.

Ile zapłacimy za wymianę LCD?

Tutaj musimy po raz kolejny rozgraniczyć to, z jakim modelem mamy do czynienia. Przykładowo wymiana wyświetlacza w iPhone X to koszt około 1500 zł, natomiast w 5s już ok 650zł. Jest to w głównej mierze spowodowane tym, że proces rozklejania poszczególnych modeli jest mniej lub bardziej skomplikowany. Morał z tego taki, że jeżeli kupujemy najnowszy model telefonu od Apple, trzeba liczyć się z tym, że naprawy będą bardzo kosztowne. Optymistycznym jest tutaj jednak fakt, że czas oczekiwania na naprawę w dobrych serwisach to od 30 minut do 2 godzin, czyli stosunkowo krótko.

wyświetlacz iphoneCzy warto korzystać z zamienników?

Doszliśmy już do tego, że wymiana wyświetlacza do iphone to dosyć kosztowna sprawa, czy istnieją jednak sposoby na zredukowanie tych kosztów. Jak pewnie niektórzy z Was się orientują, na rynku istnieją różnego rodzaju zamienniki, czyli akcesoria, które nie są oryginalnymi częściami sprzedawanymi od producenta, a wytworem oferowanym przez inne firmy, najczęściej ze wschodniej części świata. Czy korzystanie z tego typu sprzętu to dobry pomysł? Wiele zależy w tym przypadku od podejścia do ryzyka. Telefon z oryginalnym wyświetlaczem do iphone to gwarancja sprawnego funkcjonowania i kompatybilności elementów. Montowanie ekranu innej firmy niesie ze sobą pewnego rodzaju ryzyko, aczkolwiek obecnie produkowane zamienniki nie różnią się znacznie, jeśli chodzi o jakość.