Jeśli planujesz remont mieszkania, które będzie przeznaczone pod wynajem dla studentów, to powinieneś maksymalnie zadbać o komfort i prywatność każdego lokatora. Wynajem pokojów nie należy do prostych, ponieważ często nie posiadacie pewności, kto będzie mieszkać w danym miejscu i czy nie będzie taka osoba uprzykrzać życia innym – a sposobów jest naprawdę wiele. Na ratunek może przyjść jednak pewien element, który w sposób satysfakcjonujący zapewni izolację dźwiękową. Są to oczywiście maty K-Flex. Ich zadaniem jest izolacja akustyczna lub cieplna. Gdzie więc montować i o co należy zadbać, by zmaksymalizować wygodę osób wynajmujących pokoje? Z przyjemnością przedstawimy Wam kilka rozwiązań, które powinny przynieść bardzo zadowalający efekt finalny.

Gips-karton? Największy wróg współlokatorów

Cienki ściany, przez które wszystko słychać, mogą powodować ogromny dyskomfort, ponieważ słychać przez nie wszystko – nawet niewielkie szmery lub czyjeś chrapanie i budzik. Jest to duże utrudnienie, gdyż większość osób prowadzi inny tryb życia i gdy jedni pracują nocami, to drudzy mogą regenerować się, zbierając siły na jeszcze większą ilość obowiązków. Maty akustyczne K-Flex w takich sytuacjach są niemal obowiązkowym elementem wyposażenia, w które należy zaopatrzyć mieszkanie. k-flexGrube murowane ściany radzą sobie zazwyczaj dużo lepiej, lecz podczas ewentualnych spotkań towarzyskich, także mogą być zbyt cienkie. Oczywiście mieszkania pod wynajem powinny posiadać jakiś regulamin, a w razie skarb, właściciel ma obowiązek reagować – zwłaszcza, gdy nie wynajmował on całego mieszkania grupie znajomych sobie studentów, tylko szukał osób zupełnie niezależnych. Warto umieścić wtedy matę K-Flex, następne płytę gips-karton lub OSB i dopiero położyć tynk oraz farbę. W ten sposób nie tylko będzie ciszej, ale także będzie uciekać znacznie mniej ciepła, co przełoży się na rachunki za ogrzewanie w sezonie zimowym – mieszkańcy starych kamienic mają często z tym największy problem.

Czy K-Flex jest drogi?

Budżet. Jest to największy wróg każdego przedsiębiorcy, który chce jak najlepiej przygotować mieszkanie dla swoich lokatorów, lecz musi stale ograniczać się do ilości środków, którą posiada do dyspozycji. Mieszkanie pod wynajem to inwestycja, więc im będzie ona niższa, tym lepiej – nie rezygnując naturalnie z satysfakcjonującej jakości, która przecież będzie głównym elementem przekonywujących potencjalnych klientów. K-Flex to teoretycznie jedynie dodatek, lecz jest w stanie zaoferować tak duże możliwości, że niemal od razu wpłynie na większe zainteresowanie i satysfakcję klientów.