Pióra do wycieraczek pełnią ważną rolę w każdym samochodzie osobowym. Z całą pewnością, warto regularnie je kontrolować oraz koniecznie trzeba je wymieniać w chwili, gdy kończy się ich moment zużycia. Sprawność piór do wycieraczek jest bardzo ważna. To właśnie sprawnie działający samochód oraz wszystkie jego elementy, gwarantują spokojną oraz bezpieczną jazdę. Istotny jest także fakt, że już mocno wyeksploatowane i zużyte wycieraczki mogą znacząco uszkodzić czy też porysować szybę.

Pióra do wycieraczek i ich rodzaje

Na obecną chwilę istnieją dwa rodzaje wycieraczek. W dawniejszych latach, w samochodach osobowych stosowane były przede wszystkim wycieraczki z tak zwanym stelażem. Warto wiedzieć, że tego rodzaju wycieraczki charakteryzowały się korzystną ceną. Dobierane one były zawsze poprzez wskazanie danego modelu samochodu osobowego. Przy wyborze takich wycieraczek również trzeba było wskazać konkretny rodzaj mocowania jak i również długości. Na ten moment, zazwyczaj stosuje się tak zwane bezprzegubowe pióra do wycieraczek. W ramach ciekawostki warto również wiedzieć, że tego rodzaju wycieraczki określane są również jako ,,banan". Skąd takie nazewnictwo? Otóż, pióra do wycieraczek w tym przypadku są najczęściej płaskie oraz również są one nieco bardziej aerodynamiczne .Istotny jest fakt, że te pióra do wycieraczek powodują znaczny opór powietrza, który można zauważyć przy znacznych szybkościach. Tego rodzaju pióra również nie rdzewieją i są wytrzymałe, odporne na czynniki zewnętrzne.

Pióra do wycieraczek - garść informacji

Jeśli chodzi o dobór piór do wycieraczek, można wyróżnić różne ich rodzaje. Mogą one posiadać przeguby, bądź też mogą one idealnie przylegać do szyby samochodu osobowego. Najnowocześniejsze pióra do wycieraczek charakteryzują się cichą pracą, niemal bezgłośną. Są one również bardzo efektywne i mało awaryjne. Śmiało można również stwierdzić, że najnowocześniejsze modele piór do wycieraczek dają optymalny rezultat czyszczenia szyb, na całej ich długości. Pióra do wycieraczek mogą być również wykonane z różnego rodzaju gumy, na przykład z miękkiej bądź z twardej.

Co jeszcze warto wiedzieć o piórach do wycieraczek?

Powłoka pióra do wycieraczki zawsze pokryta jest specjalnym materiałem, dzięki któremu występuje dobry poślizg. Dzięki temu, nie słychać żadnego hałasu a wycieraczka sprawnie radzi sobie nawet z dużym deszczem lub niewielkim. Prosty montaż takich wycieraczek jest również dużym walorem, na który obecnie stawiają producenci. W każdej chwili kierowca bez problemu samodzielnie będzie mógł wymienić wycieraczkę, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.