Pary planujące ślub mają na głowie wiele trudnych, ale niezwykle ważnych decyzji. Na liście zakupów bez wątpienia są obrączki ślubne, które są niezwykle ważnym symbolem ich wspólnego życia, który będzie pamiątką na całą resztę ich życia. Dlatego właśnie trzeba kierować się przede wszystkim swoimi preferencjami, ale trzeba wiedzieć, co w danym sezonie jest na czasie. Choć niektórzy nie zdają sobie z tego sprawy, wybór obrączek ślubnych nie należy do łatwych. Związane jest to z kilkoma czynnikami – przede wszystkim dwie osoby muszą wspólnie określić, jaki projekt im się podoba; drugą sprawą jest ogromny wybór i ciągle zmieniająca się moda – trzeba zatem zdecydować, czy pokusić się o zakup obrączek w klasycznej formie, czy raczej postawić na coś nietuzinkowego; trzecią sprawą jest cena – nie wszystkich ma ona znaczenie, ale niekiedy istnieją pewne ograniczenia budżetowe. Warto więc wiedzieć, jakie obrączki ślubne są najchętniej wybierane przez przyszłych małżonków.

Klasyczne formy

Złote, proste, owalne kształty – każdy z nas widział takie obrączki, czy to u naszych rodziców czy dziadków. Nie jest to projekt złożony, ale dla niektórych najlepszym rozwiązaniem są proste i sprawdzone, a jednocześnie ponadczasowe rozwiązania. Takie obrączki ślubne ciągle cieszą się sporym zainteresowaniem i od lat pojawiają się w gablotach najlepszych sklepów jubilerskich. Powód jest banalnie prosty – wciąż są chętnie wybierane, a to właśnie klasyczny kształt jest ich największą zaletą. Czy warto się na takie skusić? Oczywiście, za 30 lat wciąż będą modne!

obrączki ślubne szczecinZ kamieniami szlachetnymi

W tym sezonie wśród najpopularniejszych modeli obrączek znajdą się te bogato zdobione – nie tylko połączenie na przykład złota i białego złota, ale również te z dodatkiem kamieni szlachetnych. Kilka diamencików na obu obrączkach lub jeden, większy kamień na obrączce dla pań. Takie rozwiązania są modne i świetnie się prezentują, ale koniecznie trzeba pamiętać, że tego typu modele to już znacznie większy wydatek. Jeśli jednak komuś taka forma odpowiada, znajdzie tego typu obrączki w wielu różnych, ciekawych wariantach.

Nietypowe rozwiązania

Jak co sezon, jubilerzy szukają również nowatorskich rozwiązań, a te objawiają się nie tylko w projektach, ale również w stosowanych materiałach. Obrączki ślubne wykonane z tytanu lub karbonu? Nie ma problemu! Hitem jest jednak barwione złoto, które może przybrać wiele wyjątkowych odcieni. To projekty dla osób, które na obrączki chcą wydać sporo, ale to świetnie zainwestowane pieniądze – wiele projektów jest po prostu wyjątkowych.