Uwielbiasz rękodzieła? Chciałabyś stworzyć coś własnego, co będzie wyróżniać się spośród sklepowej biżuterii? Naszą propozycją dla Ciebie jest stworzenie samodzielnie bransoletki u siebie w domu. Wykonanie własnej bransoletki jest banalnie proste, a dodatkowo nie musisz wydawać dużych pieniędzy na zakup potrzebnych części do jej stworzenia. Własnoręcznie wykonywana biżuteria cieszy się coraz większym zainteresowaniem, przez co stworzona przez siebie bransoletka może okazać się wspaniałym pomysłem na mały prezent. Poza tym bransoletki na gumce łatwo oraz szybko można ściągnąć w porównaniu z tymi na łańcuszku. Skoro już Cię przekonaliśmy, to teraz czas na zakup odpowiednich elementów. Gdzie możesz dokonać zakupu koralików oraz ozdobnych kamyczków oraz jakie akcesoria przydadzą Ci się do wykonania bransoletki? O tym już w dzisiejszym artykule. Zapraszamy!

Wybór odpowiedniej grubości gumki

Bransoletki wykonane z gumki silikonowej posiadają bardzo dużo zalet. Pierwszą z nich jest komfort podczas ich noszenia. Już za jednym pociągnięciem biżuterii możesz ściągnąć ją ze swojego nadgarstka. Kamienie do biżuterii oraz koraliki świetnie się utrzymują na gumce, zakrywając nieestetyczną linkę. Dzięki temu, że do wykonania bransoletki wykorzystujemy elastyczną gumkę z silikonu, będzie ona uniwersalna na każdy nadgarstek, przez co nie ma mowy o wbijaniu się koralików w skórę. Jaką zatem gumkę wybrać, aby była najtrwalsza? Do stworzenia bransoletki handmade polecamy gumkę o grubości 0,8mm. Grubsza baza pod biżuterię zapewni, że bransoletka nie zerwie się przy nagłym przypadkowym szarpnięciu ręką.

kamienie do biżuteriiWybór kamieni oraz koralików

W jubilerstwie wykorzystuje się różne kamienie do biżuterii. Niektóre posiadają szklane wnętrze, drugie zaś są wykonane z drewna. Wszystkie natomiast posiadają swój własny, niepowtarzalny charakter. Wybór odpowiednich koralików oraz ozdobnych kamyczków do stworzenia biżuterii handmade nie jest prostym zadaniem. Szeroka oferta producentów elementów do wykonania biżuterii jest bardzo obszerna. Koraliki możemy kupić w ulubionym kolorze oraz w określonym przez siebie kształcie. Oprócz tego warto jest zwrócić uwagę na wykonaną powierzchnię koralika. Część z nich zakupisz ze specjalnie wykonanym szlifem, a drugie z charakterystycznymi wypustkami.

Gdzie kupić zestaw do wykonania biżuterii handmade?

Z racji tego, że największy wybór znajdziemy w Internecie, polecamy zakup w sklepach internetowych. Kamienie do biżuterii kupicie m.in. na stronie https://koralikikamyki.pl/pol_m_Kamienie-do-bizuterii-6157.html. Oprócz elementów ozdobnych do wykonania projektu bransoletki, zakupicie tam również akcesoria do stworzenia biżuterii.