Nasze stopy znoszą na co dzień wiele obciążeń. Zakładając nieodpowiednie obuwie lub słabej jakości skarpetki narażamy je na otarcia, odciski i inne nieprzyjemne urazy. Tymczasem zdrowie naszych stop ma olbrzymie znaczenie dla poczucia komfortu. To szczególnie ważna kwestia w przypadku sportowców, zwłaszcza biegaczy.

Strój dla sportowca

Biegacze w terenieNie bez przyczyny powstały ubrania, które dedykowane są osobom uprawiającym sport. Noszona odzież wpływa na wygodę, ale również odpowiada za efektywność treningów. Znaczenie mają wszystkie elementy stroju, które razem tworzą zgraną całość. Powinniśmy przykładać wagę do wszystkich części, nie tylko do odzieży wierzchniej. Ogromnie ważna jest również jakość bielizny. Nawet najlepsze spodnie, czy bluzy termoaktywne nie zapewnią komfortu bez odpowiedniej bielizny. Tak samo jest w przypadku obuwia - buty sportowe spełnią swoją rolę jeżeli założymy do nich skarpetki Balega. W zwykłych skarpetach stopy mogą się pocić, odparzać, a także przesuwać w czasie biegania.

Kupuj świadomie

Jakość noszonych skarpet ma znaczenie nie tylko dla aktywnych fizycznie. Właśnie dlatego powinniśmy zwracać uwagę na skład tkaniny, z jakiej zostały wykonane. Jeżeli nasze stopy nie będą oddychać, wówczas narazimy się na rozwój mikroorganizmów na naszej skórze i paznokciach. Stąd prosta droga do chorób, które mogą mieć wpływ na zdrowie całego organizmu. Ryzyko wystąpienia przykrych dolegliwości redukują wysokiej jakości skarpetki Balega, które umożliwiają skórze oddychanie.

Tkaniny

Surowce wykorzystywane do produkcji skarpet można podzielić na naturalne oraz syntetyczne. Najczęściej stosuje się mieszanki różnych surowców, które polepszają nawzajem swoje właściwości. Włókna, które są wykorzystywane do tworzenia skarpet to: bawełna, poliester, nylon, elastan, wełna oraz akryl. Skarpetki Balega wykonane są z miksu nylonu, elastanu i poliestru, które razem tworzą wytrzymałą tkaninę doskonale dopasowującą się do kształtu stopy. Dodatek naturalnych włókien umożliwia skórze swobodne oddychanie, czyli oddawanie wilgoci.