Prawdziwa rewolucja dla osób leniwych, dla których sprzątanie i zmywanie podłóg to prawdziwa katorga i zajęcie, które pochłania zbyt wiele cennego czasu. Robot myjący podłogi ułatwia te pracochłonne i zabierające czas czynności, bez konieczności pilnowania robota. Już jakiś czas temu odkurzacze samosprzatające pojawiły się na rynku. Wtedy okazały być się prawdziwie rewolucyjnym wynalazkiem – zwłaszcza dla osób leniwych. Robot myjący podłogi wtedy wydawał się już i tak abstrakcją, a jednak już teraz odkurzacze wyposażone są także w funkcje myjące.

Czym jest robot samoodkurzający?

Jak sama nazwa mówi, to robot bezprzewodowy, który dzięki wbudowanemu systemowi sterującemu na podczerwień sam jeździ po mieszkaniu, odkurzając je. Zasilany jest przez akumulatory, a do prądu podłączona jest jedynie tak zwana stacja dokująca, w której robot po skończonej pracy pobiera energię. Odkurzacz automatyczny wyposażony jest także w szczotki i myjki, które pozwalają na dokładne odkurzenie kurzu i zanieczyszczeń. Ponadto posiada inteligentny system nawigujący, który zapobiega jednostajnemu uderzaniu w ścianę, czy upadkowi ze schodów. robot myjący podłogiOdkurzacz ten posiada pojemnik na odpady, więc trzeba pamiętać, aby co jakiś czas go opróżniać. Taki odkurzacz nie jest tanim wydatkiem. Za taki sprzęt trzeba zapłacić nawet 3 tysiące złotych. Cena ta zwiększa się, jeśli marzy nam się nie tylko odkurzacz, ale też robot myjący podłogi.

W co wyposażony jest robot myjący podłogi?

To nic innego jak odkurzacz ubogacony o dodatkowe funkcję oraz specjalne szczotki myjące. Taki robot myjący podłogi jest nieco większy od bezprzewodowego odkurzacza, gdyż dodatkowo musi wyposażony być w zbiornik, do którego wlewa się wodę i młyny myjące. Po skończonym odkurzaniu program robota przystępuje do mycia podłóg. Nie pozostawia po sobie zacieków. Robot myjący podłogę także istnieje samodzielnie, a nie z odkurzaczem. Jest to wtedy urządzenie bardziej wydajne. Roboty renomowanych firm można sterować za pomocą specjalnej aplikacji, którą trzeba zainstalować na telefonie. Z robotem można się łączyć przez podczerwień. Najdłużej trwa jednak czyszczenie robota, gdyż trzeba usunąć z niego wodę oraz wyczyścić szczotkę. Jednak trzeba to czynić także z mopami i tradycyjnymi miotłami, więc nie jest to jakieś bardzo pracochłonne zajęcie.