Buty są taką częścią naszej garderoby, która w kupowaniu przysparza nam chyba najwięcej trudności i emocji. Może jeszcze tylko zakup czapki na głowę jest równie trudny. Dlaczego tak się dzieje? Prawdopodobnie ze względu na podaż, która w swojej obfitości przekracza naszą percepcję. But- jaki powinien być, wie każdy, przede wszystkim wygodny, miękki, dostosowujący się do naszej stopy, najlepiej idealny. Ale, by taki ideał osiągnąć, zwykle trzeba za niego zapłacić i to słono. outlet szczecin

Gdzie najlepiej kupować buty?

Od całkiem niedawna w naszym kraju rozwinął się mechanizm zakupów outletowych. Do nich należy też outlet z butami. Łatwo zauważyć dwie podstawowe formy outletu obuwniczego:

  • outlet z butami tylko jednego producenta
  • outlet z butami wielu różnych producentów i najczęściej wielu innych części garderoby, taki jest popularny outlet ze Szczecina

Czy Polacy lubią kupować w outletach? Zdecydowanie tak. O popularności tej formy zakupu świadczą choćby lokalizacje sklepów outletowych. Najczęściej znajdują się one w bardzo przyzwoitych lokalizacjach, na głównych ulicach miast.

Wszystkie buty producenta

Bardzo ciekawym zjawiskiem sprzedażowym jest outlet z butami od jednego wyłącznie producenta. Najczęściej z firmą macierzystą łączy je umowa franczyzowa pozwalająca na sprzedaż tylko jednej marki. Ale jeżeli jest to marka topowa, o szerokim asortymencie, różnorodności modeli i szerokiej grupie stałych odbiorców, tego rodzaju pomysł na biznes ma duże szanse powodzenia. Działa tam ciekawy mechanizm. Upodobanie ludzi do zakupów okazyjnych, po obniżonych cenach i dobra opinia o producencie, zwykle dość drogim dla tzw. przeciętnego klienta.Jeżeli ten przeciętny klient posiada minimum wiedzy o rynku obuwniczym, szybko przekonuje się, że w takich miejscach można znaleźć bardzo dobrej jakości buty, nawet jeżeli nie jest to jego ulubiony producent, w dobrej cenie i w dobrych, czasem luksusowych warunkach sprzedaży. Poczucie, że trafia na doskonalą okazję zakupu pary butów, które widział już wcześniej na półkach macierzystego sklepu i widział również ich cenę, a teraz może kupić tę samą parę z dużą obniżką ceny jest magiczne.

Zalety outletu

Outlet z butami jednego producenta obuwia ma to do siebie, że można tam znaleźć świetne okazje przez cały rok, bez związku z sezonowymi obniżkami. A buty zbierane są do outletu z całego kraju, co oznacza obecność ciekawych modeli po przystępnych cenach. To dlatego cieszą się one takim powodzeniem, a klienci wchodzą do nich nawet wtedy, gdy nie planują tego rodzaju zakupów. Zawsze przecież można tam trafić na jakąś niespodziankę .