Zmęczone ciało, obolałe plecy, umysł pełen myśli. Jest na to rada – masaż. Rozluźnia nie tylko mięśnie, ale i umysł wprowadzając w prawdziwy stan relaksu. Łóżka do masażu, które są podstawowym narzędziem pracy każdego salonu, pozwalają na prawidłowe ułożenie ciała i radowanie się kilkudziesięcioma minutami przyjemnego komfortu.

Krótka historia masażu

Medycyna naturalna jest bardzo stara, ciężko nawet określić, kiedy i jak się narodziła. Człowiek zawsze korzystał z dobrodziejstw natury i starał się poznawać swoje własne ciało. Istniał także masaż, który neutralizował bóle różnego rodzaju i pozwalał rozluźniać mięśnie. Łóżka do masażu były kiedyś wyplatanymi pryczami, które jednak pozwalały na swobodne wyciągnięcie ciała. Wiemy na pewno, że masaż rozwinął się w krajach azjatyckich. Pierwsze wzmianki o tej technice pojawiły się 3 tysiące lat przed naszą erą. Według badań, masaż mógł pojawić się już wcześniej. Stosowali go kapłani, by rozluźnić umysł i ciało, olimpijczycy w starożytności, czy mężczyźni ćwiczący Kung-Fu. W Indiach masaż był elementem swego rodzaju obrzędu religijnego. Dopiero jednak w XIX wieku opisano jego znaczący wpływ na ciało. Stał się wtedy pewną dziedziną nauki medycznej, gdyż pozwalał dotrzeć przez dotyk do zamkniętych punktów na ciele człowieka.

Jak masaż wpływa na nasze ciało?

Masaż to nic innego jak ugniatanie tkanek. Ale czy samo masowanie ciała może mieć realny wpływ na poprawę jego kondycji? Nie zupełnie. Masaż to nauka technik i metod, które pozwalają rozluźnić mięśnie, zneutralizować ból lub pomagać w leczeniu kontuzji różnego rodzaju. Masaż ma właściwości rozluźniające ciało, ale i umysł. łóżka do masażuWpływa dodatnio na układ kostny, mięśniowy i tkankę skórną, ma wpływ także na układ krwionośny, oddechowy, nerwowy, pokarmowy i wydalniczy. Ponadto wspomaga w leczeniu depresji i poprawia wygląd skóry. Dosłownie – relaksuje i wspomaga całe ciało, zarówno po wysiłku fizycznym, jak i umysłowym. Łóżka do masażu z eklektycznymi diodami dodatkowo wspomagają ten efekt i ułatwiają pracę nad mięśniami ciała w różnych partiach. Obecnie istnieje wiele rodzajów masażu. Jedne maja charakter typowo leczniczy i wspomagający prace do całkowitego wyleczenia kontuzji i urazów. Inne pomagają w dolegliwościach związanych z chorobami zwyrodnieniowymi stawów. Jeszcze inne mają charakter typowo relaksacyjny, a taka sesja masażu pomaga zrzucić stres nagromadzony przez cały dzień.