Chociaż smartphony są coraz bardziej wytrzymałe to w dalszym ciągu niefortunny upadek nawet z niewielkiej wysokości jest w stanie wyeliminować je z użytku lub bardzo ograniczyć komfort z ich korzystania. Najwrażliwszym elementem jest ten największy – czyli ekran i z każdym kolejnym modelem staje się coraz bardziej wrażliwszy. Matryce są doskonalsze, jednak nie oznacza to, że ich wytrzymałość wzrasta. Gdy telefon niechcący wypadnie nam ekranem do dołu na ziemię, to serce aż zamiera. W najlepszym wypadku mała rysa, w najgorszym pęknięcie.

Ochrona na ekran

Możliwości jest tutaj sporo, jedną z nich jest kupienie etui lub pokrowca na telefon z klapką. Takie „książkowe” etui pozwoli zabezpieczyć telefon, jednak jest duży minus takiego rozwiązania – zmienia ono bardzo wygląd telefonu, a raczej nie pozwala pochwalić się jego futurystycznym wyglądem. Smartphony to nie tylko funkcjonalne narzędzia, ale również dodatki, które dopełniają indywidualnego stylu. Wybierając smartphone zwracamy uwagę zarówno na jego możliwości, jak i prezencję, a tej ostatniej nie chcemy zamykać tylko po to by czuć się bezpieczniej. Wyjściem z sytuacji jest szkło hartowane na telefon. Dlaczego hartowane? Ponieważ jest znacznie bardziej wytrzymałe niż tradycyjna folia ochronna. Telefon może „przejechać” kilka metrów po betonie, a ekran pozostanie cały. Szkło hartowane na telefon to nie opcjonalny dodatek, tylko priorytet dla każdego posiadacza nowoczesnego smartphona, który nie chce drżeć za każdym razem, gdy wyjmuje telefon z kieszeni, plecaka lub torebki. Prawda jest taka, że smartphone mimo najszczerszych chęci raczej prędzej niż później wypadnie nam z ręki, pytanie jak dobrze będzie on na taką ewentualność przygotowany?

Czy warto kupić?

Często przed zakupem szkła ochronnego powstrzymuje nas niezdrowe przekonanie, że telefon straci na swojej funkcjonalności i nie będzie się już dobrze prezentował. Jest to bardzo mylne myślenie. Szkło hartowane na telefon nie wpływa w żaden sposób na zmniejszenie funkcjonalności – telefon wręcz obsługuje się lepiej. Nie trzeba martwić się o rysy, czy zabrudzenia, które mogą dostać się pod szkło (w przypadku zwykłej foli zagrożenie to jest większe). Szkło hartowane na telefon powinno być odpowiednio dopasowane do używanego modelu – dobranie leży po stronie użytkownika. Na rynku bez większych problemów znajdzie się szkła ochronne do każdego modelu smartphona. Fakt ten pokazuje, że tego rodzaju środki ochronne są zwyczajnie potrzebne. Nie warto się wahać, szkło hartowane na telefon nie będzie dużym wydatkiem, a biorąc pod uwagę fakt, że skutecznie będzie ono chronić sprzęt wartości (nieraz) tysięcy złotych, to szybko okaże się, że zakup był jak najbardziej trafioną inwestycją.