Smartfony są urządzeniami, bez których aktualnie życie wydaje się niemożliwe. Nie ma co się dziwić- smartfony pozwalają w łatwy i szybki sposób komunikować się z innymi, a ponadto dają szerokie możliwości multimedialne. To wszystko sprawia, że osoby coraz to częściej decydują się na nowsze, a jednocześnie droższe urządzenia. Wybór telefonu dość często uzależniony jest od ceny. Nie mniej bezpośrednio po zakupie warto wyposażyć się w wręcz obowiązkowe dodatki zabezpieczające sprzęt przed ewentualnym uszkodzeniem. Na co warto zwrócić uwagę przed kupnem owych dodatków i co koniecznie trzeba mieć?

Etui

etui skórzane

Pierwszym, a zarazem podstawowym elementem zabezpieczającym urządzenie jest oczywiście etui. Ma ono za zadanie ochraniać przede wszystkim tył oraz boki telefonu, co może być szczególnie pomocne w przypadku upadków z niedużych wysokości. Ponadto mamy pewność, że smartfon się nie porysuje gdy będzie w kieszeni. Na rynku dostępne są dziesiątki modeli etui, a wybór tak naprawdę jest uzależniony od potrzeb użytkownika. Wyznacznikiem dobrego etui jest przede wszystkim jego trwałość oraz oferowane możliwości zabezpieczające. Dobór materiału ma tu istotną rolę. Etui skórzane bez cienia wątpliwości spisuje się bardzo dobrze jeśli mówimy o samym wykończeniu pokrowca, a ponadto daje kompleksową ochronę dla urządzenie. Etui skórzane jest ponadto eleganckie oraz ponadczasowe, co sprawia, ze prezentuje się niezwykle dobrze. Naturalnie za wybór takiego pokrowca przyjdzie nam zapłacić o wiele więcej niż w przypadku modeli wykonanych z np silikonu. Jednakże oferowana jakość jest warta swojej ceny.

 Rodzaje etui

Oprócz podziału etui pod kątem materiału, warto zwrócić także uwagę na same rodzaje etui, które mają nieco inną charakterystykę. Najpowszechniejszymi są bez cienia wątpliwości tradycyjne etui okalające boki oraz tył urządzenia. Ich cena również nie jest wygórowana, ponieważ najczęściej są one wykonane z silikonu. Niepodważalnym atutem jest możliwość wyboru motywów oraz kolorów, co sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Następnym typem są kabury, który zapewniają o wiele lepszą ochronę przed uszkodzeniami, a ponadto są stylowe i po prostu mogą się podobać. Najczęściej są wykonane one ze skóry dzięki czemu zapewniana ochrona stoi na wysokim poziomie. Takie kabury najczęściej trzymane są przy spodniach za pomocą specjalnego uchwytu. Ostatnim już rodzajem etui są futerały, które posiadają zamykaną klapkę z przodu i pozwalają w łatwy sposób użytkować telefon. Są one stosunkowo bezpiecznym rozwiązaniem oraz wypośrodkowanym cenowo. Tutaj także można spotkać najróżniejsze wzory i kolory.