Nałogi mają swoją cenę. Jednym z najbardziej szkodliwych jest palenie papierosów. Palacze starają się więc szukać nieco zdrowszych alternatyw. Popularne ostatnimi czasy stały się papierosy elektroniczne pozbawione substancji smolistych, wpływających negatywnie na górne drogi oddechowe. Jednak są i inne drogi oddawania się przyjemności ze wdychania dymu.

Tradycyjne formy palenia

węże silikonowe do shishy

Olbrzymią atrakcyjnością odznacza się palenie sziszy, czyli tzw. fajki wodnej. Mimo wszystko wielu ekspertom twierdzi, że jest ona jeszcze bardziej szkodliwa niż zwykłe papierosy. W Polsce jest znana od niedawna, ale w rzeczywistości ma znacznie bogatszą tradycję niż papierosy. Najbardziej rozpowszechniona została na terenach Indii, Pakistanu, Syrii, czy Turcji, gdzie pali się ją od kilkuset lat. Z czasem przybierała różne formy - początkowo wykonywano ją z drewna, obecnie jest zrobiona głównie z metalu i szkła. Składa się z kilku elementów - dzbana, korpusu - czyli metalowej rurki, oraz cybuch służący do tego, aby położyć tam tytoń zawinięty w aluminiową folię oraz rozżarzone węgle. Dym z kolei należy wciągać przez metalowy wąż zakończony ustnikiem. Wśród najpopularniejszych smaków są m.in. jabłko, winogrona, wiśnie, cytryny i arbuzy. Dzięki temu dym pachnie znacznie przyjemniej niż w przypadku papierosów.

Dobrej jakości akcesoria

Żeby palenie sprawiało przyjemność, trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Jednym z najważniejszych elementów są węże silikonowe do shishy. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na ich elastyczność. Węże silikonowe do shishy powinny łatwo się zginać, aby palący mógł zachować pełnię komfortu podczas używania oraz delektować się smakiem i zapachem. Ponadto, należy dopasować długość węża do swoich potrzeb. Pamiętajmy, że shishę pali się w towarzystwie. W zależności od tego, w ile osób będziemy palić, trzeba przyjrzeć się, jakie węże silikonowe do shishy będą idealnie dopasowane do każdego z naszych przyjaciół. To, co wyróżnia dobrej jakości asortyment, to także możliwość ich mycia ciepłą wodą, co nie jest zalecane w przypadku skóry ekologicznej. Dzięki temu można znacznie łatwiej zadbać o higienę i szybko pozbyć się osadu, z którym często mamy do czynienia przy okazji intensywnych sesji z shishą. Kwestią istotną przy wyborze właściwego węża silikonowego do shishy, jest także cena. Za wysokiej jakości asortyment zapłaci się więcej, ale będzie się mieć pewność, że zagwarantuje on nam wszystkie oczekiwane przez nas efekty oraz pełnię komfortu, jak i funkcjonalności. Można go poszukać tutaj https://shishasklep.pl/pol_m_Weze-do-shishy_Weze-sylikonowe-1371.html