Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego już najwyższy czas, aby pomyśleć o prezentach dla najbliższych. W tych wyjątkowych dniach warto jednak pamiętać, że tak naprawdę nie liczy się wielkość prezentu czy kwota za jaką został on kupiony. Najważniejsze jest, aby wyrażał on nasze uczucia i pozwolił osobie obdarowanej poczuć, że jest dla nas ważna i wyjątkowa. Najlepszym zatem pomysłem będą upominki trafiające w jej gust i wręcz krzyczące, że zostały kupione specjalnie z myślą o niej. Jaki więc może to być prezent?

Aromatyczny zapach świąt

olejki zapachowe pod choinkęJednym z najbardziej aromatycznych prezentów są olejki zapachowe pod choinkę. Najczęściej zaliczamy do nich olejki eteryczne, które są naturalnymi substancjami zapachowymi otrzymywanymi z niektórych roślin. Wykorzystywane są one również w celach medycznych oraz w kosmetologii i dermatologii. Najczęściej używa się ich do aromaterapii, której głównym zadaniem jest zrelaksowanie oraz poprawa samopoczucia osoby poddającej się pachnącemu zabiegowi.

 

Jeśli chcemy komuś podarować olejki zapachowe pod choinkę, powinniśmy również zadbać o to, aby osoba ta wiedziała jak najefektowniej z nich korzystać i jak wpływają one na ludzki organizm. Niektóre z nich można wdychać, inne powinno się nakładać na skórę. Jednak w obu przypadkach należy pamiętać, że są one mocno skondensowane, dlatego należy stosować je w bardzo małych ilościach i najlepiej rozcieńczać przed użyciem. Kilka kropel olejku można na przykład dodać do kąpieli, do ulubionych kosmetyków, bądź do olejku do masażu. Jeśli zależy nam na tym, aby w domu unosił się ładny zapach, można również dokupić specjalny kominek. Paląca się pod nim świeczka pozwoli na uwolnienie pięknego i leczniczego aromatu.

Dla zdrowia i dla urody

Olejki zapachowe pod choinkę to świetny pomysł na prezent dla wszystkich tych, którzy w naturalny sposób dbają o swoje ciało. Są one niezastąpione między innymi w walce z przeziębieniem, wirusami oraz bakteriami. Niektóre z nich pomagają również złagodzić objawy infekcji górnych dróg oddechowych, co szczególnie przydaje się właśnie w okresie zimowych zachorowań. Olejki eteryczne to również świetni pomocnicy w walce o gładką skórę - pomagają rozjaśnić blizny i mają właściwości bakteriobójcze (przydatne w walce z trądzikiem).

Kupując olejki zapachowe pod choinkę powinniśmy pamiętać, aby wybierać te w 100% naturalne. Tylko wtedy możemy być pewni, że będą one bezpieczne dla użytkownika i będą działały prozdrowotnie. Już na etapie zakupów ważne jest także, aby wybrać olejki zamknięte w ciemnych buteleczkach. W ten sposób łatwiej będzie je przechowywać a sam produkt nie utraci zbyt szybko swoich właściwości.