Święta Bożego Narodzenia już za rogiem, a co za tym idzie - sezon biegania za prezentami. Nie ma chyba takiej osoby, która z góry wie dokładnie, czym obdaruje najbliższe osoby i znajomych, zawsze gdzieś pojawia się problem i bariera, która utrudnia wybór. Co wtedy zrobić? Najlepiej skorzystać z inspiracji! My przygotowaliśmy dzisiaj dla Was trzy świetne inspiracje, na ciekawe i przede wszystkim praktyczne prezenty ułatwiające codzienną organizację oraz zwiększające produktywność. Zaintrygowani? Zapraszamy do lektury!

Kalendarz podręczny na nowy rok!

Pierwszym, a zarazem najbardziej oczywistym prezentem w tym segmencie jest nic innego jak kalendarz. Jak wiadomo, to właśnie on jest podstawą dobrej organizacji, dlatego warto, by każdy z nas takowy posiadał, a nie ma lepszego czasu na zakup kalendarza niż końcówka roku. To właśnie wtedy w księgarniach, sklepach z artykułami biurowymi, czy nawet marketach znaleźć można największy wybór kalendarzy, dzięki czemu nie będziemy mieli problemu z dobraniem tego odpowiedniego. Warto jednak postawić na te bardziej eleganckie modele, obszyte ekologiczną skórą i wzmocnione sztywną tekturą.

Planer ścienny, czyli małe centrum dowodzenia

planer ścienny na prezent

Kolejną, ciekawszą naszym zdaniem propozycją prezentową dla osób produktywnych jest planer ścienny. Co to takiego? Otóż jest to swego rodzaju kalendarz wydrukowany w dużym formacie tak, aby dało się go z powodzeniem powiesić na ścianie w formie miejsca na notatki i zapiski. Taki planer wiesza się z reguły w kuchni lub salonie tak, aby każdy z domowników miał do niego swobodny dostęp. To na nim umieszczamy notatki dotyczące zaplanowanych spotkań, obowiązków domowych czy zadań. Taki planer ścienny na prezent to małe centrum dowodzenia dla głowy rodziny, odpowiedzialnej za organizację i rozdzielanie zadań. Jeżeli zależy Wam na prezencie, który nie straci na przydatności przez wiele miesięcy, postawcie na ścieralne wersje wydrukowane na dobrej jakości materiale.

Książka pełna dobrej wiedzy

Na sam koniec zostawiliśmy klasyk, czyli książkę, a jako że mają to być pomysły na prezenty zwiększające produktywność, rekomendujemy zakup jakiejś dotyczącej zarządzania czasem. Nie od dziś wiadomo, że teoria to podstawa i ta zasada dotyczy również tej dziedziny. Jeżeli chcesz pomóc znaleźć komuś więcej czasu na ulubione przyjemności, dzięki lepszej organizacji pracy i obowiązków to książka tłumacząca tajniki zarządzania czasem będzie strzałem w dziesiątkę. Oczywiście tylko wtedy, jeżeli obdarowany znajdzie chwilę, by ją przeczytać!