Zakup idealnego prezentu dla niemowlaka zawsze jest trudnym dylematem. Nic w tym dziwnego. Każdy bowiem chce obdarować maluszka przedmiotem, który nie tylko go ucieszy, ale również będzie niósł za sobą wartość edukacyjną. Co zatem wybrać? Czy w tej kategorii można wyróżnić „pewniaki”, które zadowolą zarówno dziecko, jak i rodziców?

Mata edukacyjna

Absolutnym hitem, zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek jest mata edukacyjna. Na rynku znajdziemy ich szeroki wybór, różniący się nie tylko firmą czy wielkością, ale również posiadanymi funkcjami. Największą popularnością cieszą się produkty wzbogacone o wiszący pałąk z miękkimi zabawkami, dzięki któremu malec leżąc na plecach, może ćwiczyć rączki i paluszki. Niemniej interesujące są maty edukacyjna z pianinkiem, uruchamiane zarówno nóżkami, jak i rączkami. To niewątpliwie jeden z tych pomysłów, który sprawdzi się jako prezent dla niemowlaka.

Karuzela nad łóżeczko

NiemowlakRównie doskonałym upominkiem, z którego ucieszy się zarówno malec, jak i rodzina jest karuzela nad łóżeczko. O ruchomej konstrukcji, z przyjemnymi w dotyku pluszowymi zabawkami, wzbogacone o moduł świetlno-dźwiękowy. Wygrywając spokojne melodie ułatwią dziecięcy sen, a w ciągu dnia zachęcą do wspólnej zabawy. Karuzela jest kolejnym przykładem sprawdzonego prezentu dla niemowlaka, którego kwestie funkcjonalne, jak i estetyczne są nie do przecenienia.

Uniwersalnie i praktycznie

Jako prezent dla niemowlaka wiele osób wybiera ubranka, pościele czy kocyki, przekładając przede wszystkim ich wartość użytkową. I nie sposób tego podważyć, albowiem w pierwszych miesiącach życia, dziecko intensywnie rośnie. Potrzebuje zatem wielu ciuszków. Ciekawym pomysłem, który łączy funkcjonalność z estetyką są dziecięce akcesoria z opcją personalizacji. Nadrukowane imię oraz data narodzin smyka z pewnością będą świetną pamiątką – nawet, gdy już z nich wyrośnie!

Basen z piłeczkami

Prezent dla niemowlaka w postaci basenu z piłeczkami? Czemu nie? Idealny zarówno dla mniejszego, jak i starszego szkraba. Stanowi doskonałe źródło zabaw psychomotorycznych.