Założona w 1969 roku firma Yankee Candle to dzisiaj jeden z wiodących producentów świec i wosków na świecie. Dbałość o jakość produktów i detale sprawia, że marka ta ma liczne grono swoich miłośników na całym świecie. Oprócz kultowych już świec w szklanych słoikach, drugim równie popularnym produktem Yankee Candle są małe woski, zwane także tarteletkami.

Czym są tarteletki Yankee Candle?

Woski Yankee Candle

, zwane także tarteletkami (z uwagi na swój kształt) to kawałek aromatyzowanego wosku, wykonanego z naturalnego, wysoko rafinowanego wosku pozbawionego toksyn i zanieczyszczeń. Za aromat i zapach produktu odpowiadają starannie wyselekcjonowane olejki eteryczne pozyskiwane z naturalnych ekstraktów roślinnych. woski yankee candleZ uwagi na wysoki stopień nasycenia olejkami, woski te wydzielają subtelny zapach nawet wtedy, kiedy mają jeszcze stałą, twardą konsystencję, choć całą swoją moc wyzwalają dopiero pod wpływem ciepła. Wówczas to tarteletka stopniowo się rozpuszcza i uwalnia cały swój aromat, wypełniając dom intensywnym i cudownym zapachem. Wedle zapewnień producenta, woski Yankee Candle o gramaturze 22g wydzielają swój intensywny aromat przez 8 godzin.

Jak używać wosku?

Tarteletki Yankee Candle są niezwykle proste w użyciu. Wystarczy ściągnąć plastikowe opakowanie, umieścić wosk w miseczce specjalnego kominka przeznaczonego do wosków i podpalić pod nim bezzapachowy podgrzewacz, zwany powszechnie tea lightem. Co więcej, woski Yankee Candle można także używać w elektrycznych kominkach do wosków.

Wosk czy świeca?

Tym co wyróżnia woski Yankee Candle od świec, jest przede wszystkim możliwość tworzenia własnych, niepowtarzalnych i unikatowych zapachów. Wystarczy zmieszać ze sobą kilka różnych zapachów (a wybór jest duży) aby stworzyć niepowtarzalny klimat. Tarteletki dają możliwość eksperymentowania i wzbijania się na wyżyny kreatywności. Ponadto można go wielokrotnie używać aż do momentu wyparowania wszystkich olejków.

Jak usunąć wosk z miseczki kominka?

Usunięcie zastygniętego wosku z kominka może być nieco kłopotliwe. Istnieje kilka metod pozwalających łatwo się go pozbyć: można wsadzić tradycyjny kominek ceramiczny do zamrażalnika na 15-30 minut. Pod wpływem niskiej temperatury wosk się kurczy.  Wystarczy zatem delikatnie go przycisnąć z jednej strony aby bardzo prosto i łatwo usunąć. Drugim sposobem na pozbycie się wosku jest jego delikatne podgrzanie (uwaga, nie może się całkowicie rozpuścić!). Z chwilą kiedy stanie się plastyczny i zacznie odchodzić od ścianek miseczki kominka można go łatwo usunąć zastygnięty wosk można także podważyć ostrym narzędzie, np. nożem. Stosując tę metodę należy mieć na uwadze fakt, że można w ten sposób zarysować miseczkę kominka.