Często zdarza nam się, iż mamy problem z ustawieniem środków czystości w taki sposób, aby nasze małe dziecko nie miało możliwości sięgnięcia po nie. Tradycyjne stawianie ich pod zlewem w kuchni jest błędem. Chowanie pod wanną również jest niewskazane. Ze wszystkich tych miejsc ciekawski maluszek wydostanie przedmioty i o wypadek nietrudno, zwłaszcza że takie środki potrafią być toksyczne lub żrące.

Gdzie schować środki czystości, by dziecko nie mogło ich sięgnąć?

szafki łazienkowe producent

Dobrym sposobem jest ulokować niebezpieczne związki chemiczne w podwieszanych szafkach, do których dziecko nie sięgnie. Dobrze jest zamontować zamek z kluczykiem. Będzie to dodatkowa zapora. Miejscem dla takiej szafki zwykle jest łazienka, gdyż nie ma tam żadnych produktów spożywczych. Szafki łazienkowe producent wykonuje zgodnie z ich przeznaczeniem. Obecnie mamy szeroki wybór szafek. Na pewno więc uda nam się znaleźć taką, która spełni swoje zadanie i zamknie przed naszym dzieckiem niebezpieczne środki czystości. Zgodnie z trendami mody, szafki łazienkowe producent tak wykona, że zachwyci nas ich funkcjonalnością i stylem.

Kolory

Minęły te czasy, gdy łazienka przybierała surowy wygląd a szafki łazienkowe producent serwował nam wyłącznie w kolorze białym. Teraz możemy cieszyć się ich wielobarwnym światem. Są nie tylko kolorowe, ale według naszego uznania matowe lub błyszczące. Łazienka potrafi nam dać, dzięki kolorystyce, dużą dawkę relaksu. Kąpiel w wannie z pianą, w otoczeniu ładnych kolorowych ścian i szafek to naprawdę komfortowe warunki. Im ciekawszy kolor szafki, tym większa chęć zajrzenia do niej. Jak więc uchronić dziecko przed plądrowaniem w tej, w której schowaliśmy niebezpieczne chemikalia? Dobrym sposobem jest pokazać dziecku, co się w szafce znajduje. Starszemu dziecku wyjaśniamy, dlaczego nie wolno mu po nie sięgać, młodszemu zaś oznajmiamy: "Nie wolno!" i zamykamy szafkę. Skuteczna też jest mądra opowieść o wymyślonym zwierzątku, które było niegrzeczne i wzięło taki środek, i bardzo potem chorowało.

Trwałość

W łazience mamy do czynienia często z gorącą parą i dużym stopniem wilgotności, dlatego szafki łazienkowe producent stara się tak wykonać, by były one odporne na wilgoć. Deski szafki w łazience nie mogą puchnąć ani się "rozłazić". Dlatego materiał do tego rodzaju mebli jest odpowiednio hartowany, ma domieszki kleju odpornego na wilgoć, jest mocno sprasowany i nasączony impregnatem. Dodatkowo powierzchnia mebla jest powlekana lakierem matowym lub błyszczącym. Szafki łazienkowe producent wykonuje w taki sposób, aby służyły nam przez wiele lat. W razie potrzeby montuje zamki zabezpieczające z kluczykiem. Możemy również sami dokręcić taki zamek za pomocą odpowiednich wkrętów.