Nie musimy mieć w szafie całego arsenału drogich kosmetyków, aby poprawnie dbać o swoje buty. Nie oznacza to jednak, że możemy zupełnie zaniechać stosowania preparatów przeznaczonych do pielęgnacji butów. Najważniejsze jest kupowanie z głową, a także regularne konserwowanie.

Skóra naturalna

Sposób czyszczenia butów zależy głównie od materiału, z którego zostały wykonane. W przypadku obuwia skórzanego usuwamy zanieczyszczenia, używając roztworu z wody i octu. Takim domowym kosmetykiem nacieramy dokładnie wszystkie plamy. Gdy buty są już suche, należy przetrzeć je miękką ściereczką. Możemy również zastosować pastę z sody oczyszczonej i wody (zamiast octu). Ostatecznie możemy tylko zanurzyć ściereczkę w wodzie, a następnie w sodzie. Po nałożeniu odczekujemy chwilę, a następnie wycieramy do sucha i polerujemy powierzchnię. New Balance buty damskie z linii klasycznej wykonywane są ze skóry naturalnej, dlatego przed czyszczeniem powinniśmy robić test na mniej widocznej części. Warto jest pamiętać, żeby nie inwestować w podróbki - oryginalne buty New Balance znajdziesz tutaj: https://e-megasport.com/zul_m_Buty-Damskie_New-Balance-1206.html.

Obuwie ze skóry lakierowanej

Skóra lakierowana jest bardzo efektowna, ale też dość trudna w utrzymaniu. Jeżeli na jej powierzchni pojawią się plamy lub brzydkie ślady, możemy nałożyć na nie cienką warstwę wazeliny. Następnie wycieramy buty i nadajemy im połysk. Wazelina jest tłuszczem, dlatego warto wcześniej sprawdzić jej działanie na materiał w niewidocznym miejscu. W niektórych New Balance butach damskich zastosowane jest połączenie dwóch rodzajów skóry. W takim wypadku zawsze dostosowujemy sposób czyszczenia do każdego z nich.

Zamsz

Zamsz to nic innego jak wyprawiona skóra, która nie posiada licowej warstwy gładkiej. Najczęściej do produkcji wykorzystuje się skórę cielęcą. Lubimy go za ciekawą i miłą dotyku teksturę, a także elegancki wygląd. Nie da się ukryć, że ten wyjątkowy surowiec ma swoje wymagania podczas czyszczenia. Zamsz nie jest zbyt odporny na uszkodzenia, plamy, czy warunki atmosferyczne. Właśnie dlatego utrzymanie go w czystości może być problemem. new balance buty damskieNajlepszym sposobem radzenia sobie z brudem i zanieczyszczeniami jest używanie pary wodnej. Jeżeli nie posiadamy specjalnej myjki parowej, możemy wykorzystać w tym celu zwykły garnek, czy czajnik z gotująca się wodą - wystarczy, że będziemy trzymać obuwie bezpośrednio nad parą. Niektóre plamy możemy usuwać za pomocą zwykłej gumki do mazania. Oczywiście nie dotyczy to takich materiałów jak np. zamsz. Bez problemu możemy jednak użyć jej w przypadku obuwia sportowego. Sportowe buty damskie New Balance wykonane są z tworzywa sztucznego wysokiej jakości, któremu niestraszne zabrudzenia. Na takiej powierzchni możemy spokojnie używać gumki do mazania.