Pozłaca biżuteria to równie zachwycający dodatek niczym tradycyjne złoto, czy też srebro. Zwolenników tego typu biżuterii jest wiele, ale czy każdy z nich wie jak należy o nią dbać o raz się z nią obchodzić na co dzień? Wiadomo, że metale szlachetne posiadają tą zaletę, że są długowieczne w porównaniu z pozłacaną biżuterią. Czy to jednak powód, aby rezygnować z pozłacanych dodatków? Oczywiście że nie, jeśli wiemy jak o nią dbać oraz pielęgnować. Aby długo cieszyć się świetnym wyglądem tego typu damskiej jak i męskiej biżuterii, gorąco zachęcamy do zerknięcia do kilku wskazówek, które znajdziecie w dzisiejszym artykule.

Szczelne opakowanie

Na każdy rodzaj biżuterii powinniśmy mieć osobne wydzielone miejsce. W przypadku dodatków jak kolczyki pozłacane, wisiorek czy bransoletki warto posiadać szczelnie zamknięty worek lub pudełko. Podczas przechowywania pozłacanej biżuterii warto wykorzystać przyjemne w dotyku materiały oraz tworzywa, które nie uszkodzą w żaden sposób umieszczonej zawartości. Oprócz tego, opakowanie, które nie pozwoli na kontakt powietrza z biżuterią pozwoli na lepszą konserwacje. Materiałem odpowiednim do przechowywania pozłacanej biżuterii jest bawełna.

kolczyki pozłacaneUnikaj perfum oraz wody

Pozłacane świecidełka powinniśmy trzymać z dala od wody. Niestety ten płyn znacznie matuje biżuterię, przez co pozłacane świecidełka nie są aż tak błyszczące jak na początku. Oprócz tego zakładając kolczyki pozłacane, czy wisiorki na długość dekoltu, należy pamiętać, aby nie perfumować się w tych miejscach. Rozpylony płyn perfum bardzo łatwo niszczy pozłacaną biżuterię i może spowodować szybka utratę kolorów. Aby uniknąć odbarwienia pozłacanych dodatków polecamy odstawić zapachowe dodatki lub perfumować miejsca, w których nie posiadamy tego rodzaju biżuterii.

Specjalne chusteczki do czyszczenia

Jeśli od zawsze stosowaliście pastę do zębów oraz inne wymyśle środki do czyszczenia biżuterii, musicie koniecznie zażegnać się z dawnymi rytuałami. Do pielęgnacji pozłacanej biżuterii musimy posiadać przede wszystkim materiały, które nie uszkodzą powierzchni pozłacanych świecidełek. Do czyszczenia tego typu biżuterii nie nada się zatem wspomniana pasta do zębów, ponieważ w swojej konsystencji może zawierać grudki, które porysują powierzchnię dodatków. Najlepszym rozwiązaniem będzie użycie specjalnych chusteczek. Chusteczki przeznaczone do czyszczenia pozłacanej biżuterii zakupicie u jubilera, który dodatkowo pomoże Wam oraz objaśni sprawę pielęgnacji takiej biżuterii.