Ekscytacja towarzysząca urządzaniu domu lub mieszkania to niezwykle przyjemne uczucie. Możliwość aranżacji wnętrza od A do Z to nie lada wyzwanie, które kreatywnym osobom pozwala na realizację nawet najbardziej niekonwencjonalnych pomysłów. Oczywiście możemy poruszać się w obrębie jednej, z góry ustalonej stylistyki, czy jednak nie warto czasami popuścić wodzy fantazji i postawić na oryginalne detale? Podpowiadamy, jakie elementy wyposażenia mogą całkowicie odmienić każde pomieszczenie.

Pokój zaaranżowany przez pasjonata sztuki - jak powinien wyglądać?

lampy designerskie

Wrażliwość na piękno i umiłowanie estetyki nie musi przejawiać się ustawieniem w pomieszczeniu kosztownych rzeźb czy wieszaniem na ścianach obrazów. Niebanalne rozwiązania aranżacyjne wystarczą, aby pokazać, że dobry gust i artystyczna świadomość nie są nam obce. Chodzi oczywiście o lampy designerskie, dzięki którym zwykły pokój może przekształcić się w małe dzieło sztuki. Jako przykład możemy podać wiszącą lampę, której kształt przypomina ważkę, motyla lub duży kapelusz. Jest nieregularny i niejednoznaczny, może wywoływać zróżnicowane skojarzenia. Takie przedmioty sprawiają, że pokój zyskuje artystyczny sznyt i najlepiej prezentują się w towarzystwie stylowych mebli oraz dodatków. W klimatycznych wnętrzach często stosuje się przytłumione, odrobinę mroczne kolory i meble, które na pierwszy rzut oka wydają się luksusowe. Lampy designerskie mogą mieć również kształt idealnej kuli, wykonanej z nietypowego materiału - np. z bambusa. Wszelkiego rodzaju ażurowe wykończenia są jak najbardziej pożądane.

Propozycja dla miłośników eleganckich wnętrz

Wyjątkowy charakter mogą mieć też pomieszczenia urządzone w klasycznym stylu. Cechuje je dbałość o symetrię i idealne dopasowanie poszczególnych elementów dekoracyjnych. Często wybiera się do nich monumentalne, masywne meble, które wyglądają niczym strażnicy panującego w pokoju ładu i porządku. Czy w takich aranżacjach także warto postawić na lampy designerskie? Oczywiście, że tak, ich stylistyka powinna jednak korespondować z pozostałymi przedmiotami. Mogą być to modele o wyraźnie zarysowanym kształcie, raczej kanciaste niż okrągłe lub opływowe. Salon w nowoczesnym wydaniu często opiera się na sprawnym operowaniu kontrastem. Dlatego obok jasnego narożnika możemy ustawić minimalistyczną lampę z czarnym abażurem, dającą ciepłe żółte światło. Ciekawy efekt wizualny dają również dodatki wręcz surowe w swojej prostocie, jak na przykład małe, aluminiowe lampki nocne umieszczone na szafkach w sypialni.