Zdarza nam się dość często, że mamy dosyć własnego odcienia włosów. Pragniemy zmiany i myślimy o farbie. Boimy się jednak, że wybierając jakąś farbę do włosów nie trafimy w nasz gust. Nałożymy ją na głowę a potem okaże się, że to jednak nie takiego efektu oczekiwałyśmy, a nakładać kolejną farbę od razu po tej pierwszej spowoduje zniszczenie włosów. Na szczęście producenci wyszli nam naprzeciw i stworzyli coś wyjątkowego, specjalnie dla niezdecydowanych.

Bez obaw

szampony koloryzujące joanna

Wiadomo, że jeżeli na opakowaniu jest napisane "farba", to dotyczy ona trwałej koloryzacji włosów, to znaczy, że nigdy się nie zmyje. Ale obecnie są tzw. szampony do koloryzacji włosów, które zmywa się podczas kolejnych myć. Pożądanymi są szampony koloryzujące Joanna. Dotychczas marka znana była wyłącznie z farb trwale koloryzujących. Teraz możemy dostać szampony, które po koloryzacji zmyją się po 24 myciach. Są również szamponetki, czyli szampony koloryzujące Joanna w saszetkach do bezpośredniego nałożenia na włosy. Zwykle stosuje się je między jedną a drugą koloryzacją, tylko po to, by barwę odświeżyć, kolor zmywa się po około 8 myciach. Gdy jednak dopiero zaczynamy farbować nowym kolorem warto wybrać szampon z dwóch składników, które są w opakowaniu oddzielne. Przygotowuje się je w podobny sposób jak zwykłą farbę do włosów. Różnica jest w trwałości. Zmywa się po 24 myciach.

Skład i działanie

Istotną rzeczą  w szamponach koloryzujących Joanna jest to, iż nie zawierają amoniaku i utleniaczy. Są odżywcze, doskonale nawilżają włosy dzięki zawartym w nich kompleksie keratynowym. Nadają włosom jedwabisty połysk a barwa jest głęboko nasycona. Jeżeli myjemy włosy codziennie, koloru pozbędziemy się już po niecałym miesiącu, ale jeżeli nasze mycie odbywa się tradycyjnie raz na tydzień, wówczas z nowym kolorem pochodzimy pół roku. Szampony te doskonale pokrywają pasma siwych włosów, tworząc jaśniejszą barwę, co daje piękny efekt jaśniejszych przebłysków. Ładnie to wygląda w słoneczny dzień. Nasycone kolorem siwe kosmki włosów intensywniej błyszczą na podobieństwo balejażu.

Jaka cena

Pokutuje pogląd, iż co jest dobre jakościowo, musi być drogie. To tylko slogan. Produkty Joanna są wysokiej jakości, nie niszczą włosów, nadają im świetlisty blask i nie duszą podczas ich nakładania (brak amoniaku). I pomimo tych pozytywnych zalet nie mają wysokich cen, dzięki czemu dostępne są dla każdej z nas. Szampony koloryzujące Joanna można kupić za około 6 zł., natomiast szamponetki za połowę tej ceny. Tak więc, zarówno jakość, jak i cena są zadowalające. Nic dziwnego, że po tę markę polskie kobiety sięgają najczęściej. Marka, której można zaufać i cieszyć się pięknym zdrowym wyglądem swoich włosów.