Wielkimi krokami zbliża się lato, a to oznacza że najwyższy czas przygotować się na sezon nad wodą. Najwyższa pora, by zmienić garderobę na letnią i wyciągnąć z szafy zwiewne sukienki, krótkie spodenki, czy stroje kąpielowe dwuczęściowe lub jednoczęściowe. No właśnie – o ile z rzeczami codziennymi w codziennej garderobie nie ma większego problemu, to ze strojem na plaże już tak. Jak właściwie odpowiednio dobrać strój kąpielowy? Jaki jest odpowiedni dla danej sylwetki, kiedy wybrać strój jedno, a kiedy dwuczęściowy? O tym poniżej.

Moda lubi powracać – nawet w strojach kąpielowych

W sezonie wiosenno-wakacyjnym w sklepach jest mnóstwo rodzajów przeróżnych strojów kąpielowych o rozmaitych fasonach, krojach i wzorach. Ciężko dobrać ten jedyny, właściwy, bo wiele z nich jest pięknych i tych jedynych. Stroje kąpielowe dwuczęściowe lub jednoczęściowe powinno się dobierać przede wszystkim ze względu na sylwetkę, wielkość bioder oraz biustu. Poniżej przedstawiamy kilka porad na to, na co zwrócić uwagę podczas zakupu plażowej kreacji. strój kąpielowy dwuczęściowy Tak jak i w modzie, to i w strojach kąpielowych zmienia się moda. Teraz można zaobserwować wyraźny powrót do lat 90-tych, a to oznacza rzeczy o młodzieńczym wigorze, ale przy tym emanujące seksapilem. Ten styl widać także w strojach kąpielowych dwuczęściowych i jednoczęściowych. O prostym kroju, jednokolorowe, ale urozmaicone o gorsetowe wiązanki – taka estetyka to prawdziwy hit tego sezonu.

Dobór stroju ze względu na sylwetkę

Mówi się, że szczupłe kobiety wyglądają we wszystkim dobrze, a te o rozmiarze maxi już nie. Nie jest to prawda, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę dobór strojów kąpielowych. Szczupłe kobiety, ale o małym biuście powinny wybierać stroje kąpielowe dwuczęściowe, w których góra umacniana jest przez efekt push-up. W tym wypadku sprawdza się także tak zwany krój „hiszpanka” lub falbany. Natomiast u kobiet o dużym biuście sprawdza się bardotka lub stanik, który wiązany jest z tyłu na karku. Biust jest wtedy podniesiony i uwydatniony. Duże biodra, mały biust albo na odwrót? Żaden komplet nie pasuje i nie jesteś przekonana, że to właśnie ten? Nie ma problemu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupować stroje kąpielowe dwuczęściowe nie od kompletu. Dobierając elementy osobno nawet łatwiej będzie Ci dopasować fason do budowy Twojego ciała. Wtedy sama zdecydujesz, czy bardziej odpowiadają Tobie majtki, czy nieco dłuższe spodenki. Górę dobierasz już pod rozmiar swojego biustu. Takie propozycje znajdziesz na https://ulubionabielizna.pl/pol_m_Stroje-kapielowe_stroje-kapielowe-dwuczesciowe-141.html. Kobiety o większych kształtach dobrze będą czuły się w kostiumach kąpielowych jednoczęściowych, gdyż maskują one brzuszek, a przy tym wyszczuplają oraz modelują sylwetkę. Idealne są także stroje kąpielowe dwuczęściowe z podwyższonym stanem, który także kryje krągłości. Kobiety o rozmiarze maxi wyglądają w nich naprawdę korzystnie.