Nawet jesienią przyjemnie jest wybrać się na spacer poza miasto, odwiedzić członków rodziny lub dawno nie widzianych znajomych. Będąc mamą niemowlęcia, być może obawiasz się czy jest to dobry pomysł. Jednak, jeżeli odpowiednio przygotujesz się do takiego wyjazdu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ze spokojnym sumieniem zrealizować swoje plany. Kontakt z bliskimi osobami czy z przyrodą z pewnością sprawi Ci przyjemność i doda Ci energii.

Bezpieczna podróż samochodem

foteliki samochodowe

W trakcie jazdy samochodem z dzieckiem, sprawą najwyższej wagi jest posiadanie fotelika samochodowego. Chociaż sama możesz ich nie pamiętać ze swojego dzieciństwa, zarówno prawo, jak i świadomość społeczeństwa zmieniła się na tyle, że powinnaś wiedzieć, że bez niego nie powinnaś się poruszać się samochodem z małym pasażerem. Foteliki samochodowe marki Kiddy nie są zbędnym kaprysem, a podstawą bezpieczeństwa Twojego dziecka podczas jazdy. Do zakupu odpowiedniego modelu trzeba podejść z rozwagą. Nie kupuj używanego fotelika samochodowego z nieznanego źródła. W takiej sytuacji nie możesz być pewna, czy przypadkiem nie uczestniczył on wcześniej w stłuczce lub wypadku, które mogły naruszyć jego konstrukcję i wpłynąć na oferowany poziom bezpieczeństwa. Oszczędność tego typu to ogromne ryzyko, dlatego lepiej kupić nowy egzemplarz w sklepie i zagwarantować sobie spokój niż cieszyć się przez chwilę ekonomicznością zakupu używanego modelu, a ostatecznie zamartwiać się czy da radę ochronić Twoje dziecko w momencie nieprzewidzianego wypadku. Instalując fotelik samochodowy na przednim siedzeniu, upewnij się, że poduszka powietrzna została wyłączona – bez względu na to czy fotelik zostanie umocowany tyłem czy przodem do kierunku jazdy.

Zabierz ze sobą wózek

Jeżeli chciałabyś nieco odpocząć na wyjeździe i skorzystać z uroków natury, koniecznie zabierz ze sobą wózek spacerowy. Dzieci, które potrafią już chodzić, szybko się męczą podczas spacerów. Wózki spacerowe Kiddy to wynalazek, dzięki któremu nie będziesz musiała wracać wcześniej do domu lub nieść malucha przez dłuższy czas na rękach. Pamiętaj też, aby właściwie ubrać malucha, który będzie jechał w wózeczku. Podczas siedzenia dziecko szybko może zmarznąć, dlatego upewnij się, że ma ono na sobie odpowiednią ilość warstw ubranek. Przy niskich, a nawet minusowych temperaturach świetnie sprawdzą się ciepłe śpiwory marki Kiddy, które szczelnie otulą pociechę i zapewnią jej właściwy komfort cieplny. Alternatywą dla śpiworka jest oczywiście kocyk, ale jest to nieco gorsze rozwiązanie. Ruszające się dziecko może w łatwy sposób odkryć się z kocyka, a jego ciągłe poprawianie będzie dla Ciebie prawdopodobnie męczące. Artykuł powstał we współpracy z https://babyhit.pl/firm-pol-1308137334-Kiddy.html