Wybór prezentu dla malutkiego dziecka nie należy do najłatwiejszych zadań, szczególnie, gdy sami nie posiadamy jeszcze własnych pociech lub wręcz w ogóle nie mamy z dziećmi kontaktu. Taki prezent trzeba kupować z rozmysłem, ponieważ wiele popularnych zabawek nie nadaje się dla najmłodszych, a przecież chcemy naszym podarunkiem sprawić radość, a nie zrobić krzywdę. Poniżej przestawiono kilka propozycji przedmiotów, które będą odpowiednie do tego celu.

karuzela do łóżeczkaKaruzele do łóżeczka

Karuzela to zdecydowanie zabawka właściwa dla niemowlęcia. Jest to przedmiot stworzony specjalnie dla maluszków, dzięki czemu możesz być pewien, że jest ona dla niego bezpieczna i zapewni mu bodźców o odpowiednim natężeniu. W sklepach dostępnych jest wiele rozmaitych modeli tego typu urządzeń, co możesz zauważyć wchodząc na stronę https://www.toysplanet.pl/pol_m_Zabawki-dla-niemowlat_Karuzele-do-lozeczka-150.html. Dzięki temu, bez większej trudności wybierzesz taką zabawkę, która spodoba się Tobie i młodym rodzicom. Najpopularniejsze kolory dominujące karuzel to różowy dla dziewczynek oraz niebieski dla chłopców, chociaż istnieje też cały szereg mniej oczywistych barw. Na plastikowych czy drewnianych haczykach wiszą atrakcyjne kształty czy pluszaki, które najpewniej na długo zajmą uwagę dziecka dziecka. Urządzonka tego typu posiadają też często projektor świetlny lub głośniki z muzyką.

Bezpieczne pluszowe zabawki

Maskotki to chyba najbardziej uniwersalne zabawki. Wśród nich można znaleźć modele przeznaczone dla całkiem dużych dzieci szkolnych, malutkich dzidziusiów, a bywa, że pełnią też rolę podarunku dla osoby dorosłej. Miękkie zwierzątko będzie dobrym towarzyszem już od pierwszych dni życia, jeżeli tylko wybierzemy jego odpowiedni rodzaj. Przede wszystkim, zabawki dla niemowląt nie powinny posiadać drobnych plastikowych części tj. oczka, które mogą zostać oderwane i połknięte. Po drugie, muszą być wykonane z bezpiecznych materiałów, dlatego warto kupować je jedynie z zaufanych źródeł. Przy wyborze najlepiej kierować się oznaczeniami widocznymi na metce oraz przyznanymi zabawce atestami.

Grzechotki

Dobrą zabawką dla maluszków są również grzechotki. Chociaż nam z pewnością wydają się mało interesujące, dla małych dzieci potrząsanie nimi może być szalenie zajmującą zabawą. Grzechotka to zabawka wyprodukowana z myślą o najmłodszych, dlatego sprawdzą się w sam raz na prezent. W sklepach znajdziesz grzechotki w ciekawych kształtach tj. klucze, zwierzęta, narzędzia czy jajka. Co więcej, jeżeli dobrze poszukasz, możesz trafić nie tylko na popularnie występujące plastikowe wersje, ale też na miękkie grzechotki wykonane z miłego w dotyku pluszu.