Bierna aktywność fizyczna – to chyba krótkie zdanie, w którym elementy nawzajem się wykluczają. Możemy jednak w ten sposób określić oglądanie ulubionego serialu podczas treningu, na którym będziemy wykorzystywać między innymi taki asortyment, jak coraz bardziej popularny rower stacjonarny składany. Ty nadrobisz zaległości w swoich ulubionych produkcjach, organizm będzie zachwycony tym, że walka o zdrowe stawy i wymarzoną sylwetkę nie odeszła w niepamięć, a ty zdobędziesz pewność siebie, która może zagwarantować ci otwarcie wielu wyjątkowych drzwi do kariery i sukcesu.

Trenuj w każdym pomieszczeniu

Stacjonarne maszyny treningowe, często mogą być przerażające dla osób mieszkających w bloku. Kojarzą się one z ciężkim wyposażeniem, które zajmuje dużą ilość miejsca w mieszkaniu. Często zapominamy również, że technologia udostępnia nam coraz ciekawsze akcesoria i możliwości, a rower stacjonarny składany jest jednym z nich. Oferuje on możliwość wykonania tak samo efektywnego treningu cardio, co znane i lubiane produkty, które spotykane są na większości siłowni. Czy mają one swoje minusy? Z pewnością są o wiele mniej wytrzymałe, więc należy dostosowywać parametry techniczne do takich wartości jak waga użytkowników i oczekiwania względem intensywności. Rower stacjonarny składany pozwala na przemierzanie odległych tras, bez konieczności wychodzenia z domu, jednak ciężkiego treningu interwałowego, raczej nie wykonamy z jego pomocą – dla takich zastosowań, lepiej wybrać popularne modele spinningowe, które nie posiadają tak wielu elementów konstrukcyjnych i pozbawione są elektroniki. Dzięki temu są o wiele bardziej wytrzymałe – w końcu im mniej części, tym mniej opcji, które mogą zostać uszkodzone.

rower stacjonarny składanyTrenuj, przenoś i chowaj

Salon o powierzchni 20 metrów kwadratowych, jest uznawany za dużo mieszczenie, jednak po ustawieniu w nim kanapy, foteli, stolika, telewizora i kilku mebli, z pewnością przestanie być już imponujący. Nie chcemy także ustawiać w tym miejscu przedmiotów, które nie będą pasować do aranżacji, gdyż zaburzy to cały wystrój wnętrza – ustawienie orbitreka lub steppera nie będzie satysfakcjonującym rozwiązaniem, dlatego najlepiej wybrać rower stacjonarny składany, który po skończonym treningu można po prostu przenieść do sypialni lub schować w szafie. Waga takiego wyposażenia jest o wiele mniejsza, a co za tym idzie, każdy poradzi sobie z ewentualnym rozstawieniem swojego modelu – zachęcamy do tego, by spróbować takiej formy treningu, zwłaszcza w zimne jesienne lub zimowe wieczory.