Stali bywalcy salonów kosmetycznych wiedzą, jak wiele zmieniło się, jeżeli chodzi o manicure i pedicure. Dzisiaj lakiery do paznokci nie są już właściwie jedyną opcją na pokrycie sobie paznokci jakimś fascynującym kolorem. Żadna branża nie stoi w miejscu (może za wyjątkiem łataczy garnków), i tyczy się to również branży kosmetycznej, a dokładniej tej jej gałęzi, która zajmuje się tematem paznokci. Dlatego obecnie oprócz lakierów do paznokci, zarówno w sklepach jak i w salonach kosmetycznych możemy znaleźć również żele do paznokci, błyszczyki i wszelakiej maści hybrydy łączące wybrane ich cechy. Same specyfiki to jednak nie wszystko - również technologia przychodzi w sukurs kosmetyczkom i miłośnikom kolorowych paznokci. W szanujących się salonach manicure i pedicure możemy znaleźć lampy uv led, których zadaniem jest błyskawiczne utwardzanie świeżo pomalowanych żelem lub lakierem paznokci. Zaoszczędzenie czasu to nie wszystkie zalety tego typu lamp. Potraktowane odpowiednim promieniowaniem żele, lakiery zwykłe i lakiery hybrydowe nie tylko wysychają szybciej i oszczędzają w ten sposób czas, ale również sprawiają, że lakier utrzymuje się zdecydowanie dłużej. Mówimy tutaj o całych tygodniach, co w porównaniu do kilku dni w przypadku tradycyjnych lakierów, które nie używają lampy uv led, jest naprawdę znacznym skokiem jakościowym.

Szeroki wybór lamp

Większość producentów lakierów oraz żeli do paznokci sprzedaje również lampy, które są kompatybilne z ich produktami. Tak jak to zazwyczaj bywa, najlepsze efekty osiąga się używając lampy dostarczonej przez producenta w połączeniu z jego produktami. Można jednak bez problemów zainwestować w doskonałej jakości, mocne i wszechstronne lampy, które bez wysiłku poradzą sobie z szeroką gamą kosmetyków. Należy jednak podkreślić, że nawet takie wszechstronne lampy uv led nie będą współpracować z absolutnie wszystkimi rodzajami kosmetyków i innych specyfików. Dlatego niezwykle ważnym jest, aby za każdym razem dokładnie sprawdzać oznaczenia producentów, które umieszczają oni na opakowaniach swoich produktów. Dlatego w porządnym salonie kosmetycznym powinno być kilka takich lamp, aby pokryć jak najszersze spektrum kosmetyków.

Z kciukiem lub bez

Kolejną bardzo ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę podczas kupna lamp tego typu jest to, na jak wiele palców są przeznaczone. Wiele popularnych modeli przewiduje miejsce dla czterech palców, bez kciuka. W takim urządzeniu kciuk zostawia się na "później". Z jednej strony takie mniejsze lampy są nieco tańsze od lamp obsługujących wszystkich pięć palców, jednak konieczność powtarzania zabiegu specjalnie tylko dla kciuka niepotrzebnie wydłuża więc całą usługę.