Szukając oszczędności podczas remontów, zazwyczaj większość rzeczy użytkownicy starają się wykonać samodzielnie. Nie jest to proste zadanie, ponieważ wymaga nie tylko doświadczenia w kwestii montażu przygotowanych elementów z instrukcją obsługi – podczas remontu liczy się doświadczenie, wiedza i umiejętności, które będą owocować w czasie układania płytek lub instalacji takich elementów wyposażenia, jak coraz bardziej popularny zestawy prysznicowy podtynkowy. Czy każdy może pozwolić sobie na samodzielny montaż takich elementów w łazience? Czy wymaga to specjalnej wiedzy i narzędzi? Odpowiemy na te pytania, zanim ktoś wpadnie na pomysł, że bez większego doświadczenia remontowego, sam wykona większość skomplikowanych prac, by nie musieć płacić profesjonalnym pracownikom zewnętrznych firm.

zestaw prysznicowy podtynkowyTynki, płytki i instalację – efekt zależny od umiejętności

Teoretycznie nie jest to skomplikowana praca, jednak często dochodzi do tego, że teoria nie ma zbyt wiele wspólnego z praktyką – tak jest również w tym momencie, ponieważ bez doświadczenia ciężko będzie ułożyć równie płytki, tak samo jak równo otynkować ścianę – co przełoży się później na zadowolenie i satysfakcję z efektów finalnych. Zestaw prysznicowy podtynkowy to raczej droższy element wyposażenia łazienkowego, który musi zostać profesjonalnie podłączony pod istniejącą instalację i zabezpieczony na ewentualność nieszczelności – jeśli jakiś krok zostanie pominięty, wykonany w sposób nieprawidłowy lub wykorzystane zostaną tanie zamienniki części, to istnieje duże ryzyko i prawdopodobieństwo przecieku. Co to oznacza dla klientów? Konieczność zniszczenia ściany, by przedostać się do instalacji wodnej i ją naprawić – wszystkie koszty związane z pracami remontowymi zostaną utracone, a dodatkowo należy doliczyć usługi hydraulika i konieczność zapłacenia dodatkowo za nowe tynki, płytki itp. Czy jest to opłacalne? Biorąc pod uwagę, że każdy chce pozbyć się niepotrzebnych kosztów, kupując drogi asortyment, jakim jest zestaw prysznicowy podtynkowy i wszystko, co związane jest z jego montażem, to lepiej dopłacić nieco więcej za wiedzę i umiejętności specjalistów, którzy od razu zaopiekują się łazienką.

Wybierz także asortyment spełniający Twoje oczekiwania

Zakup taniego produktów, w którego skład wchodzi zestaw prysznicowy podtynkowy, może pozostawić wiele do życzenia. Dom powinien być w pewnym sensie naszym azylem, w którym czujemy się dobrze, bezpiecznie i chcemy zrelaksować się po ciężkiej pracy, dlatego czasem warto dopłacić kilkadziesiąt złotych, by nabyć coś naprawdę satysfakcjonującego.