Perfumy pełnią istotną rolę w naszym życiu towarzyskim, nie tylko podkreślić mogą nasz aktualny humor, ale i wywołać określone uczucia u odbiorcy. Jednakże, na rynku istnieje wiele produktów, które oryginalnością nie mogą się pochwalić - przez co, nie tylko tracą na zapachu, ale i samej intensywności. Odróżnienie podróbki od oryginału powinno być jedną z podstawowych umiejętności, jakie poznamy, gdy perfumy są dla nas nieodłączną częścią codziennej garderoby.

Sytuacja podrabianych perfum w Europie

PerfumyZ problemem podrabianych perfum spotkać się możemy zwłaszcza podczas letnich wakacji. To właśnie wtedy, w najpopularniejszych kurortach dochodzi do oszustw o których początkowo możemy nie zdawać sobie żadnej sprawy. Na terenie Europy, najłatwiej jest zakupić nieświadomie podrobione perfumy w Grecji, na Cyprze czy w Chorwacji - to właśnie w tych krajach polityka wobec handlarzy jest najmniej restrykcyjna, przez co pozwolić sobie mogą na rozbudowane działalności. Co ciekawe, również w Polsce, podrabiane zapachy są jednymi z popularniejszych produktów, zaraz obok ubrań czy papierosów. Ich zakup, chociażby w internecie nie należy do najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych.

Czy w ogóle da się odróżnić podróbkę od oryginału?

Mimo tego, iż różnic jest sporo niewprawnemu oku ciężko jest stwierdzić czy dany produkt jest oryginałem czy podróbką. Oczywiście, jeśli mamy możliwość posiłkowania się jego opakowaniem jesteśmy na potencjalnie wygranej pozycji, gdyż już ono samo może nam wiele powiedzieć o danym perfumie. Przed jego rozpakowaniem o oryginalności świadczyć mogą już folia - w którą jest opakowany - oraz kartonik. Patrząc na kartonik od frontu sklejenie folii występować powinno po prawej stronie u oryginału, natomiast w podróbce zauważymy je po stronie przeciwnej. Poza tym, w drugim przypadku od razu rzuci się nam w oczy sama ilość użytej folii - będzie jej po prostu za dużo. Jeśli chodzi o kartonik, to tutaj zwrócić uwagę trzeba na wszelkie elementy drukowane, czcionkę oraz kolor tła. Jeśli nie jesteśmy przekonani, możemy szybko to porównać znajdując zdjęcie oryginału w sieci. Przechodząc do samego flakonika - wyszukujmy wszelkich możliwych rys, zadrapań czy nierówności. Jeśli jednak nie znajdziemy nic takiego, przejdźmy do poszukiwań numeru seryjnego. Każda oryginalna butelka powinna takowy posiadać na spodzie, w tylnej części.

Szczegóły, które mają znaczenie

Jak można zauważyć, w przypadku próby odróżnienia oryginału od podróbki niezwykle istotną rolę posiadają małe rzeczy i szczegóły. Początkowo szybkie rozróżnienie może nam sprawić trudności, jednak wraz z zwiększeniem częstotliwości testów staniemy się coraz bardziej wprawni w tej dziedzinie. Pozwoli nam to zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i nerwy  związane z fałszywym zakupem.