W kobiecej garderobie można znaleźć wiele ubrań, jednak dominującą część - w większości przypadków - stanowią rozkloszowane sukienki. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ nie tylko świetnie leżą na różnych typach sylwetki, ale również doskonale odnajdują się zarówno w codziennym, jak i odświętnym użytku. Odpowiednio dobrane podkreślą atuty kobiecego ciała, tuszując pewne niedoskonałości. Jakimi zatem czynnikami kierować się przy ich wyborze?

Figura klepsydry – marzeniem wielu kobiet

rowerDługie, szczupłe nogi, wąska talia, krągłe biodra i pełny biust. Taka sylwetka to ideał, jednak życie często weryfikuje nasze oczekiwania i rzadko która kobieta może poszczycić się taką figurą. Z pomocą przychodzą rozkloszowane sukienki, najlepiej występujące w zestawie z paskiem, dzielące sylwetkę na górę i dół. Alternatywą są także fasony podkreślające pełen biust ze zwiewnym dołem, który zatuszuje masywne uda lub szerokie biodra.

Figura jabłko – z odstającym brzuszkiem

Dla pań o sylwetce jabłka, polecane się modele rozkloszowanych sukienek, które wyrównają proporcje między szczupłymi nogami, średnim biustem i odstającym brzuchem. W tym wypadku konieczne są fasony z wcięciem w talii, tuszujące zbędne kilogramy. Równie polecaną propozycję stanowią te z dekoltem w kształcie litery V, dzięki którym podkreślony zostanie biust.

Figura gruszki – masywne uda i wąskie ramiona

Rozkloszowana sukienka znajdzie zastosowanie także wśród kobiet o sylwetce gruszki. Idealnym fasonem okaże się ten, który podkreśli talię, zamaskuje biodra i uda, a także optycznie powiększy piersi. Najlepiej sprawdzi się fason układający się w literę A, zapewniający dowolność w przypadku dekoltu.

Sukienka z rozkloszowanym dołem to absolutny must have w szafie każdej przedstawicielki płci pięknej. Szeroki wybór dostępnych w sprzedaży fasonów sprawia, że z łatwością dobrany zostanie model odpowiadający potrzebom swojej sylwetki. Trudno bowiem byłoby znaleźć drugi taki model sukienki, który w równie idealny sposób podkreśliłby piękno kobiecej figury.