Producenci odzieży szukają z każdym sezonem coraz lepszych rozwiązań, dzięki którym będą w stanie zaskakiwać nas, czyli swoich klientów, mających coraz większe potrzeby. Co w ostatnim czasie stało się hitem i tworzy rynek? Oczywiście wełna merynosów, czyli najbardziej odpornej rasy owiec, która jest w stanie przeżyć niemal we wszystkich warunkach – ich sierść jak się okazuje również, więc jest to niezwykle trwały materiał, posiadający niezwykłe właściwości! Do produkcji, jakich elementów odzieży wykorzystuje się wełnę merynosów? Czy są to kolejne swetry, które po założeniu niemal doprowadzą nas do obłędu swędzeniem? Nic bardziej mylnego! Sami się o tym przekonajcie.

Merynosy – skąd pochodzą i gdzie można je hodować?

Chociaż Azja jest ich prawdziwym domem, ponieważ wywodzą się z tej części świata, nic nie przeszkodziło im, by pojawiły się w XII wieku na Półwyspie Iberyjskim, a dopiero w XVIII wieku trafiły one do Europy. Biorąc pod uwagę, że są to zwierzęta, które zaadaptują się we wszystkich warunkach, ich hodowla nie należy do skomplikowanych i niemożliwych w warunkach europejskich.

wełna merynosówWłaściwości otrzymanego materiału

Budowa włókna różni się od klasycznej wełny, dzięki czemu nie jest ona drapiąca w czasie użytkowania. Wełna Merino, ponieważ tak nazywa się już materiał, który został dostosowany do dalszej obróbki, charakteryzuje się właściwościami antybakteryjnymi i antyalergicznymi, więc jeśli ktoś posiada delikatną i problematyczną skórę, wrażliwą na alergeny, to wybór produktów z wełny merynosów jest dla niego doskonałym wyborem. Utrzymanie higieny materiału, który cechuje się takimi właściwościami, należy również do dużo łatwiejszych, więc jeśli zależy Państwu na wysokim poziomie czystości – wełna merynosów jest stworzonym produktem dla was, ponieważ spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Producenci przekonują również o właściwościach ognioodpornych, dzięki czemu nawet cienkie sportowe legginsy, które posiadają w swoim składzie wełnę merynosów, nie powinny przepalać się tak szybko, podczas kontaktu z ewentualną iskrą. Wraz z odpornością na wysokie temperatury, warto wspomnieć o wytrzymałości, ponieważ jest to bardzo elastyczny materiał, który niezwykle ciężko jest zniszczyć – w porównaniu do innych naturalnych dzianin, wykracza daleko ponad skalę i można postawić go obok syntetycznych zamienników. Świetnie nadaje się do produkcji odzieży sportowej, która musi znosić obciążenia w czasie treningów, częste pranie i ciężkie warunki eksploatacji, a także bielizny. Więcej o bieliźnie z wełny merynosów przeczytasz na stronie https://merino-sklep.pl/Bielizna-z-welny-Merynosow-cabout-pol-274.html.