Od pewnego czasu można zaobserwować w strojach, aranżacji wnętrz czy organizacji wesel trend zmierzający do bliższego kontaktu człowieka z naturą. Jednym z jego przejawów jest styl rustykalny. Cechami charakterystycznymi tego nurtu są wyraźne nawiązania do ludowości i estetyki minionych czasów. Niejedna para młoda marzy o uroczystościach ślubnych i weselnych urządzonych w ciepłym, sielskim klimacie. Coraz częściej młodzi decydują się na ceremonię w plenerze połączoną z zabawą weselną przygotowaną w specjalnie przystosowanej stodole a nawet zabytkowym dworku lub pałacu. Oprawa uroczystości związanych z zaślubinami powinna być spójna pod względem stylu i dopracowana w każdym szczególe. Temu celowy będą służyły zaproszenia ślubne rustykalne.

Co wyróżnia styl rustykalny w modzie ślubnej?

Zaproszenie ślubne idealnym dopełnieniem stylu uroczystościDesignerzy tworzący w duchu rustykalnym najczęściej sięgają po naturalne surowce takie jak drewno, metal, kamień czy wiklinę. Dla podkreślenia związku tego nurtu z minionymi czasami do stylizacji sali weselnej wykorzystuje się elementy stare, zabytkowe czy celowo postarzane, np. stylowe wazony czy ciężkie świeczniki. Styl rustykalny chętnie korzysta z motywów kwiatowych. Do weselnych dekoracji można użyć róż, gipsówki, piwonii oraz liści winorośli i paprotek. Na zaproszeniach ślubnych rustykalnych nie powinno zabraknąć wizerunku kwiatów. Uroczystości organizowane w plenerze są wyrazem charakterystycznej dla stylu chęci zbliżenia się do natury. Wynajęcie zabytkowego dworku czy konnego powozu, przybliża uczestników wesela do klimatu minionych lat. Istotną rolę w kształtowaniu uroczystej oprawy odgrywa dobór garderoby młodej pary. Koronkowe długie suknie, ręczne hafty czy zwiewne, proste fasony są idealne dla młodej pani. Pan młody może podkreślić rustykalną swobodę przez założenie szelek, kolorowej muchy i zawadiackiego kapelusza.

Dlaczego wybór papeterii ślubnej jest ważny?

Wybór papeterii ślubnej odgrywa niebagatelną rolę w kreowaniu klimatu przyszłej uroczystości. Zaproszenia ślubne rustykalne dają informację zaproszonym osobom, w jakim stylu para młoda planuje wesele. Gościom weselnym łatwiej dzięki temu dopasować swoją garderobę do głównego nurtu estetycznego nadchodzącego wydarzenia. Otrzymując zaproszenie ślubne rustykalne można spodziewać się uroczystości dość swobodnej, w ciepłym, radosnym klimacie, pełnej odniesień do natury. 

Czym charakteryzują się zaproszenia ślubne rustykalne?

Zaproszenia ślubne rustykalne utrzymane są w kolorystyce nawiązującej do natury. Obok stonowanych beżów i brązów pojawiają się na nich żywe, soczyste barwy prosto z bujnie kwitnącej letniej łąki. Taką papeterię często dekorują ozdoby misternie wykonane z drewna, sznurków jutowych czy kory. Większość zaproszeń w stylu rustykalnym drukuje się na ekologicznym papierze. Chętnie wykorzystywany jest motyw białej koronki oraz barwne kwiatowe ornamenty. Dla specjalnych gości, np. świadków czy najbliższej rodziny można zamówić zaproszenia ślubne rustykalne w unikalnej formie np. stylowego miniaturowego pudełeczka.